Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Slovnaft Cup 5: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Slovnaft Cup | 2023 / 24 | 5 | 28. február 2024 o 17:30 | Tehelné pole | 2273 divákov
1 : 0
( 0 : 0 )
ŠK Slovan Bratislava
66. Marcelli
MŠK Žilina

Zápasový report

Belasí nastúpili v rozostavení 3-4-3, prakticky totožnom ako hostia zo Žiliny. Oproti víkendovému duelu v Trenčíne sa do základnej zostavy vrátili Juraj Kucka, Tigran Barseghjan, Cesar Blackman či Gerson Rodrigues. Po zdravotných ťažkostiach naskočil od začiatku aj Vladimír Weiss ml.

Prakticky od úvodných sekúnd ponúkol zápas obraz, v ktorom belasí držali loptu, kombinovali a snažili sa dobyť obranný val Žiliny. Hostia vykrývali priestor pred svojou šestnástkou a snažili sa držať nerozhodný stav. Prvú šancu mal Kucka, ktorý hlavičkoval po rohu, obranca však odvrátil na bránkovej čiare. V 24. min bol Rodrigues faulovaný v šestnástke, nasledoval pokutový kop. Loptu si vzal Rodrigues, mieril však do brvna. Belasí ani po tomto momente neustávali v útočnej snahe. Pred žilinskou bránou to viackrát ´horelo´, no skóre sa naďalej nemenilo.

Aj po prestávke belasí pokračovali v dobýjaní brány, no dlho bez väčšej šance. Vladimír Weiss st. v 65. minúte pristúpil k trojnásobnému striedaniu, keď Weissa ml., Rodriguesa a Wimmera nahradili Marcelli, Strelec a Tolič. A náš tréner mal opäť šťastnú ruku. Prakticky o pár sekúnd prihral Kucka do stredu šestnástky Marcellimu, ktorý strelou pod brvno nedal brankárovi šancu a takmer roztrhol sieť – 1:0. Žilinčania prakticky okamžite reagovali zvýšenou útočnou aktivitou, belasým sa teda otvárali aj možnosti na brejky. Po jednom z nich prihral Strelec do behu Barseghjanovi, ten zakončil, no Belko udržal hostí v hre. Následne to skúsil aj Savvidis, zo šestnástky zakončil vedľa. Záver už si belasí postrážili a tešili sa zo zaslúženého postupu.ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:0 (0:0)

Gól: 66. Marcelli

Žlté karty: 32. Essomba, 87. Ndjeungoue (obaja Žilina)

Rozhodovali: Kráľovič – Jekkel, Štrbo

Návšteva: 2273 divákov

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer (65. Tolič) - Blackman, Kucka (90. Pauschek), Savvidis, Zmrhal – Barseghjan (81. Kankava), Rodrigues (65. Marcelli), Weiss (65. Strelec)

Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Leitner (81. Jakubík), Adang, Gidi (87. Stojčevski), Javorček – Essomba (62. Iľko), Bile (62. Jambor), Nsona

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.