Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Európska konferenčná liga UEFA 2 .kolo: NK Olimpija Ľubľana - ŠK Slovan Bratislava
Konferenčná liga | 2023 / 24 | 2 .kolo | 5. október 2023 o 18:45 | Ljubljana
0 : 1
( 0 : 0 )
NK Olimpija Ľubľana
55. Čavrič (z 11 m)

Belasí nastúpili v rozostavení 3-4-3, Olimpija vyrukovala v podobnom hernom systéme. Naše mužstvo, hnané 1200 fanúšikmi z Bratislavy, začalo veľmi dobre. Zverenci Vladimíra Weissa st. aktívne napádali rozohrávku Ľubľany a sami mali loptu častejšie pod kontrolou. Postupne začali prichádzať šance. Po štvrťhodine Barseghjan vystihol zlú rozohrávku brankára, v záverečnej fáze však nestihol zakončiť. Následne mieril Lovat nad. Domáci prvýkrát pohrozili v 18. min, keď Elšnik vyslal nepríjemnú strelu po zemi, Borjan bol pripravený. V 26. min nám vyšiel expresný prechod dopredu, keď si Čavrič za obranou prebral dlhý pas od Kašiu. Snažil sa obísť brankára, ktorý ho fauloval, nasledovala teda penalta. Žiaľ, Weissov pokus Vidovšek zneškodnil a skóre sa tak nemenilo. Krátko po nepremenenej penalte nasledovala ešte zrazená strela Blackmana. V ďalšej fáze mala Olimpija častejšie loptu na kopačkách, belasí však dobre bránili a čakali na svoju ďalšiu príležitosť. Tá prišla v samom závere prvého polčasu po peknom signáli zo štandardnej situácie. Kankava našiel oblúčikom úplne voľného Čavriča, ten však zblízka neprekonal Vidovšeka.

Krátko po prestávke mali belasí ďalšiu tutovku, keď Blackman spätnou prihrávkou našiel Weissa, ten prestrelil. V 53. min najprv Weiss neuspel v samostatnom úniku, akcia však pokračovala. Barseghjana pri ďalšom pokuse o zakončenie fauloval Vidovšek a nasledoval náš druhý pokutový kop večera. Čavrič si ho vzal na starosť a prudko trafil k ľavej žrdi, Vidovšek sa naťahoval márne – 0:1. Zaslúžené vedenie mohli belasí zveľadiť v 61. min po Blackmanovej prihrávke na Barseghjana, ten zakončil vedľa pravej žrde. Olimpija prestriedala a v 64. min mala tiež svoju veľkú šancu, Rui Pedro po spätnej lopte pálil nad. Nasledovala fáza, v ktorej belasí držali domácich na dištanc. V 85. min šiel Strelec po brejku sám na bránu, žiaľ, nepridal náš druhý gól. Olimpija v závere tlačila, no belasí na čele s Borjanom vzadu výborne pracovali a udržali cenné víťazstvo.

NK Olimpija Ľubľana – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 55. Čavrič (z 11 m)

Žlté karty: 27. Vidovšek, 50. Bristrič, 51. Doffo - 12. Kankava, 50. Kašia, 90. Tolič

Rozhodovali: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všetci Grécko)

Olimpija: Vidovšek – Ratnik, Mijailovič (63. Motika), Muhamedbegovič – Jorge Silva, Elšnik, Doffo, Sualehe (63. Krefl) – Posavec (72. Kasa), Pedro Lucas (46. Bristrič), Rui Pedro (72. Nukič)

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer – Blackman, Kucka, Kankava, Lovat – Barseghjan (79. Savvidis), Čavrič (88. Tolič), Weiss (79. Strelec)

• 56' 0:1 77 Aleksandar Čavrić