Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 6 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová
Fortuna liga | 2017 / 18 | 6 .kolo | 27. august 2017 o 18:00 | Pasienky, Bratislava | 947 divákov
4 : 1
( 2 : 0 )
4., 52. Čavrič, 11. Mareš, 80. Savičevič
FK Železiarne Podbrezová
75. Rundič (vl.)

Nad Bratislavou sa od popoludnia preháňali búrkové mračná, no skôr než dážď prišli góly Slovana. Už v 4. min unikol Čavrič po ľavom krídle a dal na stred Holmanovi, ktorého strelu ešte obrancovia zablokovali. Čavrič sa na ľavom kraji šestnástky dostal k odrazenej lopte a z voleja ju napálil k bližšej žrdi – 1:0. Zakrátko našiel Holman na zadnej žrdi Rabia, ten svoj volej nenasmeroval do priestoru troch žrdí. Slovan bol naďalej aktívnejší. V 11. min vykúzlil Holman krásnu prihrávku za obranu Marešovi, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a zblízka si strelou k pravej žrdi vychutnal Kuciaka – 2:0. Hostia sa prvý raz osmelili až v 16. min, keď Greif s prehľadom stiahol pokus Rendlu z priameho kopu. V ďalšom priebehu belasí naďalej dominovali, železiari však už pozornejšie bránili a gólové šance tak prichádzali len pomaly. Až v 41. min si Mareš prebral dlhú prihrávku na hrote útoku, zasekol si obrancu a jeho tiahlu strelu k pravej žrdi vytláčal Kuciak len očami. Už v nadstavenom čase sa hosťom rysovala veľká šanca, keď Viazanko unikol po pravom krídle a pred bránou hľadal Rendlu. Skvele sa však vrátil Holman a zabránil útočníkovi hostí v koncovke.

V úvode druhého polčasu už bolo definitívne rozhodnuté, že tri body zostanú v Bratislave. Chouchoumis v 52. min vysunul na ľavom krídle Čavriča, ten si loptu potiahol na stred a z 25 metrov krásne vymietol pravý spodný roh brány – 3:0. Belasí išli za ďalšími gólmi. De Kamps po hodine hry vyslal prudkú strelu z 30 metrov, Kuciak loptu na dvakrát pokryl. V 70. min Rabiu vykúzlil krásny oblúčik za obranu, Mareš si prebral loptu a snažil sa prehodiť Kuciaka. To sa mu síce podarilo, no loptu zároveň nasmeroval tesne nad brvno. O tri minúty si Holman prebral loptu na osi ihriska a poriadne sa do nej oprel ľavačkou. Kuciak opäť len očami vytláčal nad brvno. V 75. min prišiel nešťastný okamih, keď si Mikušovu strelu zrazil Rundič do vlastnej siete – 3:1. Zakrátko sa situácia ešte viac skomplikovala, pretože Rundič v pozícii posledného hráča fauloval Mikuša a videl červenú kartu. Belasí si v 80. min prinavrátili trojgólový náskok. Mareš z pravej strany nabil pred bránu Savičevičovi, ktorého prvý pokus ešte Kuciak vyrazil, no z dorážky už Vukan napálil do siete - 4:1. Belasí už víťazstvo bez väčších ťažkostí udržali.

• 4' 1 : 0 45 Aleksandar Čavrić
  • 11' 2 : 0 26 Jakub Mareš
  • 52' 3 : 0 45 Aleksandar Čavrić
  • 75' 4 : 0 3 Milan Rundić (vl.)
  • 80' 5 : 0 4 Vukan Savićević