Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 4 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda
Fortuna liga | 2017 / 18 | 4 .kolo | 13. august 2017 o 18:30 | Pasienky, Bratislava | 3022 divákov
1 : 1
( 0 : 0 )
52. Mareš
FK DAC 1904 Dunajská Streda
62. Pačinda

Tréner Ivan Vukomanovič pristúpil k zmene rozostavenia, Slovan nastúpil v štýle 4-2-3-1, pričom v stopérskej dvojici debutoval v základe Vasil Božikov. Už v 5. min mohli ísť belasí do vedenia. Damnjanovič bol v dobrej pozícii na pravom kraji šestnástky, skúsil strelu k bližšej žrdi, no Macej zakročil. Zakrátko sa predviedol Greif, ktorý zneškodnil vyloženú príležitosť Pamboua. Ivan Vukomanovič musel už po jedenástich minútach nútene striedať, Kornela Salátu nahradil Milan Rundič. V 13. min zaváhal Živkovič pri odkope a ponúkol loptu do šestnástky Marešovi, ten však volejom z prvej nemieril presne. Hralo sa najmä v strede poľa, vpredu bol Slovan o niečo nebezpečnejší než súper. V 24. min vyšla belasým krídelná akcia, keď Chouchoumis potiahol loptu a prihrávkou pod seba našiel v pokutovom území de Kampsa. Joeri napálil z prvej, žiaľ, mieril len do bočnej siete. Silné chvíle belasých prišli na rozmedzí 39. – 40. minúty. Najprv po štandardke hlavičkoval Hološko na zadnej žrdi a obranca DAC v poslednej chvíli zachránil prekonaného Maceja. Zdalo sa, že Davis loptu zasiahol rukou, no penalta sa nepískala. Nasledoval rohový kop, po ktorom sa lopta odrazila na stred šestnástky k Božikovovi. Ten vystrelil z prvej a tesne minul ľavú žrď. V nadstavenom čase ešte de Kamps skúsil šťastie z priameho kopu, Macej však loptu kryl.

V druhom polčase pohrozili ako prví hostia, Vida mieril z otočky nad bránu. Belasí predviedli peknú akciu v 52. min, Sekulič našiel centrom na zadnej žrdi Mareša, ktorý to skúsil volejom z ostrého uhla. Jeho pokus vôbec nebol márny, Macej loptu vyboxoval nad seba a odtiaľ na hornú sieť. Pri ďalšej akcii už to vyšlo. Chouchoumis potiahol útok po pravom krídle a cez Sekuliča sa lopta dostala na kraj šestnástky k Marešovi. Ten sa obtočil okolo obrancu a nádhernou krížnou strelou vymietol pravú šibenicu, Macej na loptu nemal šancu dosiahnuť – 1:0. Radosť belasých vydržala len desať minút. DAC v 62. min podnikol rýchly brejk, na jeho konci bol Pačinda, ktorý prudkou krížnou strelou prekonal Greifa – 1:1. Hra následne dostala spád, no obrany pracovali pozorne a šance prichádzali len zriedka. V 77. min striedajúci Droppa napriahol spoza šestnástky, jeho pokus mal dobré parametre, no Macej stihol vyboxovať pred seba. V pokutovom území DAC bolo horúco aj po dobrom centri Droppu, lopta po zásahu obrancu hostí smerovala na roh. V závere boli belasí aktívnejší, no Maceja už neprekonali a tak sa v šlágri zrodila remíza 1:1.