Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Fortuna liga 2 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce
Fortuna liga | 2017 / 18 | 2 .kolo | 29. júl 2017 o 19:00 | Pasienky, Bratislava | 845 divákov
2 : 1
( 1 : 1 )
6. Sekulič, 52. Savičevič
FC ViOn Zlaté Moravce
41. Orávik

V peknom slnečnom počasí začal Slovan výborne a už po šiestich minútach sa menilo skóre. Oršula vybojoval roh, ktorý rozohral Čavrič centrom na Hološka. Jeho hlavičku ešte obranca zablokoval, no Sekulič sa na päťke dostal k dorážke a prudkou strelou k ľavej žrdi rozvlnil sieť – 1:0. Zakrátko sklepol Hološko dlhú loptu Vittekovi, ten volejom z ľavej strany šestnástky mieril tesne nad bránu. Zaujímavo to v 16. min skúsil Savičevič, jeho strela spoza šestnástky sa však do brány nevošla. V 21. min chcel Čavrič z rohu prekvapiť Kováča, keď zatočil loptu na bližšiu žrď, skúsený brankár hostí sa prekvapiť nenechal a vyboxoval. V rovnakej minúte musel Ivan Vukomanovič nútene striedať, zraneného Vitteka nahradil Kubík. Greif si prvý raz zachytal až v 24. min a hneď musel predviesť špičkový zákrok. Po štandardke hostí nabil Orávik Barišovi a ten vypálil z ľavého rohu šestnástky. Greif cez spleť tiel veľa nevidel, na čiare však reflexívne zasiahol. Slovanu vyšla v 32. min pekná akcia, striedajúci Kubík nabil Hološkovi, ktorého pokus zrazil Dobrotka na roh. Následne to z diaľky skúsili Kubík s Čavričom, ich pokusy minuli bránu. V 39. min po kombinačnej akcii ViOnu postupoval Cleber sám na Greifa, ktorý mu bravúrne zmenšil strelecký uhol a vyrazil loptu na roh. O dve minúty Cleber z priameho kopu trafil do múru, no Orávik napálil odrazenú loptu na bránu a Rundič si ju nešťastne vrazil do siete, Greif už nestihol zasiahnuť – 1:1.

V 48. min posielal Oršula dlhú loptu na zadnú žrď a Hološkovi chýbali len centimetre, aby ju umiestnil do siete. Zakrátko Kubík na zadnej žrdi pekne sklepol loptu na stred Hološkovi, ktorému však koncovka nesadla a netrafil bránu. Belasým to v 52. min konečne vyšlo. Kubík naľavo vysunul Hološka, ten na dvakrát centroval na zadnú žrď a Savičevič volejom napálil loptu na bránu. Kováč na čiare vyrazil, Savičevič však situáciu dohral a zblízka dorazil do siete – 2:1. V 64. min mal Sekulič priestor na pravej strane šestnástky, vyslal krížnu strelu, ktorú obranca zrazil na roh. Belasí mali naďalej prevahu, kým ViOn bol v útoku prakticky neškodný. De Kamps v 70. min zakončil brejk Slovana, z dobrej pozície mieril tesne nad brvno. V 77. min potiahol de Kamps loptu stredom poľa, prihral napravo Čavričovi, ktorý prudkou strelou k bližšej žrdi narobil Kováčovi nepríjemnosti. V samom závere sa ešte ViOn snažil výsledok zmeniť, defenzíva belasých na čele s Greifom však pracovala spoľahlivo a do nioho už hostí nepustila.