Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Liga majstrov 2. kolo kvalifikácie: ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar
Liga majstrov | 2023 / 24 | 2. kolo kvalifikácie | 1. august 2023 o 20:30 | Tehelné pole | 20498 divákov
2 : 2
( 1 : 0 )
5. Čavrič, 66. Sharani
HŠK Zrinjski Mostar
75. Barišič, 90. Ivančič

Zápasový report

Belasí nastúpili oproti zápasu v Mostare s dvomi zmenami, namiesto Barseghjana s Toličom začali Kucka a Weiss. Aj napriek celodennému dažďu bol trávnik na Tehelnom poli výborne pripravený. Vypredané hľadisko už po piatich minútach jasalo od radosti. Lovatov roh Kucka predĺžil hlavou za seba, kde bol voľný Čavrič, ktorý nezadržateľne skóroval – 1:0. Eufóriu mohol Lovat ešte zvýrazniť, keď zo strednej vzdialenosti parádne napriahol a lopta letela pod brvno, Marič tentoraz zasiahol. Po rýchlom úvode sa hra trochu vyrovnala a presunula viac medzi šestnástky. Belasí mali v tej chvíli už dvojgólový náskok v súčte skóre, takže Zrinjski musel hrať. Z jeho snahy rezultovali pokusy spoza šestnástky, ktoré si Borjan postrážil. Bližšie k bráne sa dostal Čuže, našťastie, namieril nad. Prvé dejstvo predsa len uzavreli belasí. Kankava sa obtočil okolo obrancu a z dobrej pozície vystrelil nad bránu.

Zrinjski cez prestávku dvakrát striedal, no obraz hry sa nezmenil. Belasí si skúsene kontrolovali priebeh a čakali na svoje šance. V 57. min sa Čavrič uvoľnil v šestnástke, jeho strelu Marič pokryl. O deväť minút neskôr sme sa však už tešili. Po peknej kombinácii poslal Sharani neskutočnú strelu pod brvno, Marič nemal šancu – 2:0. Hostia mali hneď po našom góle veľkú šancu, Kiš zakončil vedľa. Zrinjski v 75. min znížil, Barišič skóroval po centri z rohu - 2:1. Striedajúci Marcelli mohol v 80. min opäť zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, zakončil tesne nad. Zrinjski v závere vyrovnal na 2:2, keď Ivančič dorazil do siete strelu Čanadjiju, ktorá sa odrazila od žrde. Malik nám z veľkej šance ešte mohol prinavrátiť vedenie, no ani remízový stav nič nezmenil na našom postupe.

ŠK Slovan Bratislava – HŠK Zrinjski Mostar 2:2 (1:0), v súčte skóre z dvojzápasu 3:2

Góly: 5. Čavrič, 66. Sharani - 75. Barišič, 90. Ivančič

Žlté karty: 74. Weiss, 90. Kankava, 90. Kucka, 90. Savvidis - 11. Memija, 54. Barišič, 54. Čuže, 58. Bilbija, 71. Ivančič

Rozhodovali: Pignard – Drouet, Coniglio (všetci Francúzsko)

Návšteva: 20 498 divákov (vypredané)

Slovan: Borjan – Pauschek, Kašia, Bajrič, Lovat – Savvidis – Sharani (77. Marcelli), Kucka, Kankava, Weiss (77. Barseghjan) - Čavrič (87. Malik)

Zrinjski: Marič – Čorluka, Jakovljevič, Barišič, Memija – Stanič (46. Ivančič) – Čuže (65. Malekinušič), Čanadjija, Kožulj (46. Kiš), Tičinovič (65. Jukič) - Bilbija (73. Zlomislič)