Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Niké liga 15 .kolo: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava
Niké liga | 2023 / 24 | 15 .kolo | 25. november 2023 o 15:00 |
0 : 2
( 0 : 2 )
MFK Zemplín Michalovce
40. Strelec, 43. Kucka

V chladnom počasí sa od úvodu hral svižný futbal. Michalovce v úvode potvrdili svoju zlepšenú výkonnosť z posledného obdobia a belasých musel podržať brankár Martin Trnovský. Ten bravúrne vyrazil dva nebezpečné pokusy z kopačky Danka. Belasí veľmi rýchlo kontrovali, Čavrič však zoči-voči neprekonal Freliha. Ďalšiu dobrú šancu mal Strelec po spätnej lopte od Kankavu, aj v tomto prípade uspel domáci brankár. Rozhodujúce momenty napokon prišli v záverečnej fáze prvého polčasu. V 40. minúte dal Zmrhal prudkú loptu na bližšiu žrď Strelcovi, a ten ju doklepol do siete – 0:1. O tri minúty Barseghjan doslova vybojoval pozíciu pre Kucku, ktorý parádnym oblúčikom trafil od pravej žrde do siete – 0:2.

Belasí si týmito dvomi gólmi otvorili cestu k víťazstvu, z ktorej po prestávke ani náhodou nezišli. Mali aj príležitosti na zvýšenie náskoku, v tej najväčšej zarazil Čavričovu radosť obranca na bránkovej čiare. Michalovčania to tiež nevzdávali, Trnovskému pri strele Adekunleho pomohla aj ľavá žrď. Skóre sa už nezmenilo, Trnovský si udržal nulu a belasí si odviezli cenné tri body.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 40. Strelec, 43. Kucka

Žlté karty: 54. Vaško – 28. Zmrhal

Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Kuba

Návšteva: 1208 divákov

Michalovce: Frelih – Šimko, Vaško, Jeřábek, Volanakis, Bahi (25. Bahi) – Šimamura (75. Karasiuk) – Jánošík (75. Bednár), Danko – Adekunle (75. Pavúk), Marcin (53. van Kessel)

Slovan: Trnovský – Pauschek (78. Vojtko), Kašia, Bajrič, Zmrhal (78. Sharani) – Savvidis, Kankava, Kucka (90. Agbo) – Barseghjan, Čavrič (90. Malik), Strelec (65. Blackman)

• 40' 0:1 David Strelec
  • 43' 0:2 Juraj Kucka