Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Niké liga 14 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica

tréner Slovana

„Dôležité víťazstvo vzhľadom na okolnosti a priebeh. Po tak ťažkom zápase ako s Lille nebolo ľahké zmobilizovať sily a nájsť motiváciu pre hráčov, aby vyžmýkali všetko, čo v nich je. Avšak dokázali to. Odovzdali všetky sily. O desiatich sme vyhrali ťažký duel, mužstvu skladám kompliment, ako zareagovalo po vylúčení Toliča. Takéto zápasy rozhodujú rozdieloví hráči, my ich máme viac, Tigran je jedným z nich a perfektnou strelou rozhodol. V závere sme si to ustrážili rozumnou defenzívou a hrou. Pred výkopom som povedal, že dnes ma zaujímajú len tri body a aby sa nikto nezranil, to sa myslím stalo. Niektorí čerství hráči musia dať mužstvu viac, od nich som čakal živší výkon. Únava v nohách bola u ostatných citeľná, oddychu po štvrtku nebolo veľa. Čakal som takýto vývoj i náročný zápas, Skalica je dobre vedená a organizovaná, dostala druhý najmenší počet gólov. Možno keby bola za stavu 0:0 odvážnejšia, mohla byť tá šťastnejšia, no som rád, že Tigran dal gól a ustáli sme to. Máme tri body, ktoré sme veľmi chceli, a sú mimoriadne dôležité do ďalšieho priebehu ligy. Počíta sa každý bod, máme deviate víťazstvo v rade, čo je výborné. Mužstvo čakajú tri dni oddychu, pred našimi reprezentantmi sú však ťažké zápasy. Som šťastný za tím i klub, že sme to dnes zvládli."

Pavol Majerník
tréner Skalice

„Myslím si, že v prvom polčase sme podali dobrý, organizovaný výkon, aký nás zdobil aj v posledných zápasoch. Prečkali sme úvodný nápor Slovana. Bolo veľmi dôležité, že sme boli nebezpeční smerom dopredu, dobre nám fungovala prechodová fáza. Po prestávke sme čo sa týka obrany pokračovali v našej hre. Neboli sme však už takí nebezpeční ako v prvom polčase. Potom prišla červená karta, myslím si však, že nám viac uškodila než pomohla. Boli sme veľmi málo nebezpeční a netrpezliví v príprave útoku, najmä v predfinálnej a finálnej fáze. Slovan vďaka tomu, v čom je veľký, využil vďaka svojej hráčskej kvalite jednu šancu a dal nám gól. Už sme potom na nich nenašli recept. Ak nedáte na Slovane gól, ťažko môžete pomýšľať na dobrý výsledok.“

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.