Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Niké liga 8 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Niké liga | 2023 / 24 | 8 .kolo | 24. september 2023 o 17:30 | 4757 divákov
2 : 3
( 1 : 2 )
42. Strelec, 47. Barseghjan
MŠK Žilina

Belasí oproti štvrtkovému zápasu s Klaksvíkom nastúpili s deviatimi zmenami v základnej zostave, po zranení sa vrátil Jaromír Zmrhal, ktorý začal na ľavom kraji obrany. Od začiatku sa hralo v dobrom tempe, oba tímy sa snažili nájsť priestor v obrane súpera. Belasí v 11. min prvýkrát pohrozili, Strelcovu strelu zablokoval obranca. Žilinčania boli tradične silní na lopte, no slovanisti dobre bránili. Hostia však hrozili z brejkov. Po jednom z nich, keď Ďuriš dával povedľa vybiehajúceho Borjana pred odkrytú bránu, zachránil Marcelli doslova v poslednej sekunde. Následne Gidi získal loptu pri napádaní, mieril vedľa. V 35. min pekne zaútočili belasí, Marcelli centroval z ľavej strany, no Stojčevski tesne pred Malikom odhlavičkoval na roh. Zakrátko znovu Gidi na opačnej strane, z dobrej pozície mieril tesne vedľa. Napokon udrelo tesne pred koncom polčasu a na našu radosť do žilinskej brány. Barseghjan vyslal nadýchaný center do šestnástky, Strelec sa na zadnej žrdi zavesil do vzduchu a lopta po jeho hlavičke skončila pri ľavej žrdi – 1:0. Belasí teda vsietili dôležitý prvý gól a do kabín odchádzali za priaznivého stavu.

Vladimír Weiss st. cez prestávku striedal, keď sa na hrot vysunul Strelec, a stopérsku trojicu v systéme 3-4-3 doplnil čerstvý Wimmer. Netrvalo ani dve minúty, a belasí už viedli o dva góly. Lichý vybojoval loptu a Barseghjan vyslal nádhernú strelu ľavačkou pod brvno – 2:0. Naše mužstvo získalo extra energiu a tlačilo sa za tretím gólom. V 57. min bol k nemu blízko Kucka, keď hlavičkoval po centri Barseghjana, no Belko zasiahol pri svojej ľavej žrdi. Barseghjan v dobrej brejkovej situácii v 70. min vysúval Čavriča, ten pred Belkom neuspel. Záver si už belasí aj po striedaniach postrážili a tešili sa z cenných troch bodov.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:0 (1:0)

Góly: 42. Strelec, 47. Barseghjan

Žltá karta: 82. Javorček (Žilina)

Rozhodovali: Ziemba – Jekkel, Štrbo

Návšteva: 4757 divákov

Slovan: Borjan – Pauschek, Kašia, Križan, Zmrhal – Lichý (79. Kankava), Kucka – Barseghjan (88. Sharani), Strelec (69. Weiss), Marcelli (69. Čavrič) – Malik (46. Wimmer)

Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjeungoe – Rusnák, Gidi, Sauer (71. Adang), Bari (63. D. Javorček) – Iľko (63. Jambor), Ďuriš (85. Kopas), Essomba

• 42' 1:0 David Strelec
  • 47' 2:0 Tigran Barseghyan