Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Niké liga 7 .kolo: FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava
Niké liga | 2023 / 24 | 7 .kolo | 17. september 2023 o 17:30 | 8866 divákov
5 : 3
( 3 : 0 )
FK DAC 1904 Dunajská Streda
11. Goure, 30. Čermák, 57. Gavrič
60. Strelec

Belasí nastúpili bez nedoliečených Weissa a Zmrhala, v rozostavení 4-3-3, kde bol opäť Savvidis nižšie stiahnutý v strede. Úvod patril nášmu mužstvu a je obrovská škoda, že z neho nerezultoval vedúci gól. Už v druhej minúte Čavrič vyslal peknú strelu k pravej žrdi, Popovič ju s námahou vytlačil na roh. Po ďalšom rohu a centri lopta prepadla na zadnú žrď, Čavrič ju posielal do odkrytej brány, avšak brániaci hráč DAC na čiare zastúpil brankára. Sériu šancí sme uzavreli v 5. min po Malikovom zisku lopty a spätnej prihrávke, po ktorej Čavrič prestrelil. DAC sa prvý raz pripomenul v 7. min, Borjan dobre čítal hru pri centri Čermáka. V 11. min sme prvýkrát inkasovali. Káčer našiel Goureho, ktorý trafil do pravého horného rohu – 1:0. Naše mužstvo sa snažilo otriasť z tohto úderu. Loptu sme mali častejšie na kopačkách, avšak namiesto vyrovnania sme po polhodine dostali druhý gól. Borjan vybiehal na dlhú loptu a pod tlakom chyboval, čo využil Čermák, ktorý trafil do prázdnej brány – 2:0. Aj na tento moment sme ešte mohli reagovať. Kankava totiž mal v 37. min priestor na ľavej strane šestnástky a pekne to mieril pod brvno, no Popovič stihol vyraziť na roh. Záver polčasu bol rušný. Trusa trafil hlavou brvno, na druhej strane si Popovič na dvakrát poradil s jedovkou Malika po zemi, a v závere prvého dejstva Borjan zasiahol pri strele Andzouanu či dorážke Goureho.

Vladimír Weiss st. cez prestávku dvakrát striedal, namiesto Savvidisa a Malika prišli do hry Marcelli a Strelec. V úvode druhého polčasu mohli belasí znížiť, Kucka však po odrazenej lopte mieril nad. V 57. min sme však už žiaľ prehrávali o tri góly po tom, ako DAC predviedol rýchly brejk. Goure prešiel po pravom krídle a dal do stredu Gavričovi, ktorý trafil odkrytú bránu – 3:0. Slovanisti rýchlo zareagovali a o necelé tri minúty znížili. Marcelli po peknej akcii našiel Strelca, ktorý zo stredu šestnástky nezaváhal – 3:1. Nasledovali ďalšie dve striedania, Pauscheka s Kuckom vymenili Blackman a Tolič. Čavrič nás v 69. min po Lovatovom centri mohol vrátiť do hry, no Popovič zasiahol. Čerstvý Tolič zase v 72. min trafil krásnou strelou spojnicu brvna a žrde. Hra sa otvárala, Ramadan po brejku mieril nepresne. Belasí to naďalej skúšali, v 85. min to doslova horelo pred bránou DAC, Kankava však zakončil nad. Ani napriek snahe nášho mužstva sa už nepriaznivý výsledok nezmenil, z Dunajskej Stredy sme odišli naprázdno.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 3:1 (2:0)

Góly: 11. Goure, 30. Čermák, 57. Gavrič – 60. Strelec

Žlté karty: 14. Andzouana - 14. Barseghjan, 62. Bajrič, 64. Kašia

Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Poláček

Návšteva: 8866 divákov

Dunajská Streda: Popovič – Pinto, Kaša, Csinger, Andzouana – Dimun – Čermák (79. Gruszkowski), Káčer (65. Herc) – Trusa (79. Niarchos), Goure (65. Ramadan), Gavrič (88. Brunetti)

Slovan: Borjan – Pauschek (67. Blackman), Kašia, Bajrič, Lovat – Savvidis (46. Marcelli) – Kucka (67. Tolič), Kankava – Barseghjan (86. Sharani), Malik (46. Strelec), Čavrič

• 11' 1:0 B. Irish Fernand Goure
  • 30' 2:0 Aleš Čermák
  • 57' 3:0 Zelijko Gavric
  • 60' 3:1 David Strelec