Úvod Zápasy Sezóna 2023/24 Liga majstrov 1. kolo kvalifikácie: FC Swift Hesper - ŠK Slovan Bratislava
Liga majstrov | 2023 / 24 | 1. kolo kvalifikácie | 19. júl 2023 o 20:00 | Stade de Luxembourg | 3054 divákov
0 : 2
( 0 : 0 )
FC Swift Hesper
55. a 62. Weiss (oba z 11 m)

Belasí nastúpili oproti prvému zápasu so štyrmi zmenami v základnej zostave, premiéru si odbil Kevin Wimmer. Netradične na pravom kraji začal Kenan Bajrič. Podobne ako v Bratislave, aj v Luxemburgu sme už v úvode čelili penalte. Opäť si ju vzal na starosť Stolz. Kapitán Swiftu namieril k ľavej žrdi, Borjan však bravúrne vystihol smer a zneškodnil pokutový kop. Náš brankár bol následne v akcii aj pri krížnej strele Ayonga. Po úvodnej štvrťhodine sa belasí otriasli a vyrovnali hru. Sľubný náznak priniesla 21. min a naša štandardná situácia, Čavrič sa však nedostal do zakončenia. V dobrej pozícii bol v 27. min aj Barseghjan, no z jeho prieniku nerezultovalo zakončenie. Swift sa snažil naďalej hroziť, Couturier to v 37. min skúsil zblízka po zemi k ľavej žrdi, Borjan bol znovu výborný. Záverečné sekundy prvého dejstva patrili belasým. Weiss hľadal pred bránou Kankavu, tomu chýbali milimetre k zakončeniu. Z ďalšej akcie si Tolič zasekol obrancu a jeho krížna strela si pýtala gól, brankárovi však pomohol aj obranca. Vzápätí ešte Lovat mieril nad.

V úvode druhého polčasu bol znovu v permanencii Borjan, ktorý vytiahol dva parádne zákroky, zvlášť náročný bol ten pri krížnej strele Sacrasa. Misky váh sa však začínali postupne preklápať na našu stranu. V 54. min dal Čavrič pod seba Barseghjanovi, ktorého Sacras fauloval v šestnástke. Weiss penaltu premenil ´panenkovským´ oblúčikom do stredu brány a vypukla prvá belasá radosť – 0:1! V 61. min podobný scenár – Barseghjan prenikal a Skenderovic ho fauloval v šestnástke. Weiss to tentoraz napálil k ľavej žrdi ponad brankára – 0:2! Swift sa ešte s priebehom snažil niečo spraviť, no belasí ukázali svoju skúsenosť. Aj tretí rok po sebe sme teda zvládli veľmi dôležité prvé kvalifikačné kolo Ligy majstrov.

FC Swift Hesper – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0) - v súčte skóre z dvojzápasu 1:3

Góly: 55. a 62. Weiss (oba z 11 m)

Žlté karty: 21. Martins - 9. Weiss, 58. Savvidis, 90. Sharani

Návšteva: 3054 divákov

Rozhodovali: Bitigen – Sesigüzel, Savranlar (všetci Turecko)

Swift: Dupire – Skenderovic, Prempeh (65. Nouvier), Martins – Ekofo, Couturier (80. Akhalaia), Morren, Sacras (65. Anoff) – Sinani (87. Hemkemeier), Stolz (80. Cardoso), Ayongo

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer, Lovat – Savvidis (90. Marcelli), Kankava – Barseghjan (82. Malik), Tolič (73. Lichý), Weiss (82. Zmrhal) – Čavrič (82. Sharani)

• 56' 0:1 7 Vladimír Weiss
  • 63' 0:2 7 Vladimír Weiss