Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Slovnaft Cup 7 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica
Slovnaft Cup | 2022 / 23 | 7 .kolo | 12. apríl 2023 o 18:00 | Tehelné pole | 2157 divákov
2 : 1
( 1 : 1 )
19. Malik, 88. Weiss (z 11 m)
MFK Skalica
39. Morong

Belasí nastúpili oproti ligovému duelu s DAC s desiatimi zmenami v základnej zostave. V príjemnom futbalovom počasí začali belasí aktívnejšie a postupne prišli aj prvé šance. Malik v 11. min z otočky z dobrej pozície namieril nad. Zakrátko Vernon centroval zľava a Lichý hlavičkoval do miest, kde bol Šemrinec. V 19. min sme sa dočkali – Vernonov center Zmrhal pridvihol pre Malika, ktorý zblízka namieril do siete a dal na 1:0. Pekný prienik sprava predviedol Čakvetadze, koncovka mu však nevyšla ideálne. Po polhodine a kombinačnej akcii belasých zakončil Čakvetadze nad. Skaličania sa postupne osmeľovali a v 39. min nečakane vyrovnali. Vlaskov dlhý center preletel až napravo k voľnému Morongovi, ktorý trafil k bližšej žrdi – 1:1. Ešte do prestávky mohli slovanisti opäť viesť, Lichého strelu však obrancovia zrazili na roh.

Vladimír Weiss st. cez polčas dvakrát striedal, do hry prišli Green s Kuckom. Belasí sa naďalej snažili o druhý gól. V 64. minúte prišli do hry ďalší dvaja čerství hráči, Čavrič s Weissom. V 70. min po signáli z rohu našiel Weiss na zadnej žrdi Zmrhala, ten mieril tesne vedľa. Vzápätí to Kucka skúsil z diaľky, Šemrinec len vyrazil, napokon z toho bol roh. Náš tlak postupne silnel. V 82. min mal Pauschek gól na kopačke, jeho strelu z prvej však Šemrinec pokryl. V 88. min bol Weiss pri postupe do šestnástky faulovaný Hurtadom, a belasí tak mali šancu rozhodnúť z pokutového kopu. Weiss si vzal na starosť penaltu a s prehľadom ju premenil - 2:1. V závere ešte Weissov priamy kop k bližšej žrdi Šemrinec dokázal vyraziť. Belasí tak pôjdu do odvety s jednogólovým náskokom.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 2:1 (1:1)

Góly: 19. Malik, 88. Weiss (z 11 m) – 39. Morong

Žlté karty: 55. Čakvetadze - 90. Junas (mimo ihriska)

Rozhodovali: Marhefka – Vorel, Weiss

Návšteva: 2157 divákov

Slovan: Chovan – Pauschek, Križan, Voet, Vernon (64. Čavrič) – Agbo (79. Barseghjan), Lichý (46. Kucka) – Sharani (46. Green), Čakvetadze, Zmrhal – Malik (64. Weiss)

Skalica: Šemrinec – Krčík, Podhorin, Hurtado, Rudzan (61. Václav) – Mášik (79. Blažek), M. Hollý (61. Černek) – Morong (46. Kousal), Vlasko (73. Yao), J. Švec - Haša