Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 27 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica
Fortuna liga | 2022 / 23 | 27 .kolo | 16. apríl 2023 o 17:30 | 5044 divákov
4 : 0
( 1 : 0 )
35. Kankava, 56. Čavrič, 59. Weiss, 73. Čakvetadze
MFK Dukla Banská Bystrica

Belasí nastúpili aj s Guramom Kašiom, ktorého štart bol ešte cez týždeň otázny. Na lavičke pre chorobu chýbal hlavný tréner Vladimír Weiss st., belasých viedol jeho asistent Boris Kitka. Od úvodu sa hral svižný futbal. Prvú šancu mali belasí, Weiss po peknej akcii zakončil tesne vedľa. V 20. min kopali hostia penaltu po tom, ako hlavný rozhodca po konzultácii s VAR posúdil kontakt Vernona so Záhumenským ako nedovolený. Faško z pokutového kopu namieril k pravej žrdi, no Trnovský výborne zasiahol a zneškodnil penaltu. Tento moment dodal nášmu mužstvu ešte viac energie a sebavedomia. Zakrátko mohol Čavrič otvoriť skóre, no zblízka mieril tesne mimo pravej žrde. Na opačnej strane hrozil Polievka, jeho strela z otočky preletela vedľa. V 35. min sme sa dočkali. Lovat zo štandardky nacentroval do stredu a Kankava hlavičkou trafil krásne k pravej žrdi – 1:0. Banská Bystrica sa ešte do prestávky snažila odpovedať, no Trnovský si poradil s pokusmi Willwébera z diaľky i Polievku zblízka.

Druhý polčas už jednoznačne patril belasým. V 56. min Zmrhal predĺžil nákop Trnovského na Čavriča, ktorý šiel stredom a jeho strelu ešte Gorosito tečoval mimo dosah Hrušku – 2:0. O tri minúty sme videli krásny futbalový moment. Weiss z priameho kopu zakrútil loptu nádherne ponad múr do pravého horného rohu, Hruška bol bezmocný – 3:0. Silná fáza belasých pokračovala, Lovatovu strelu po odrazenej lopte vytesnil Hruška na roh. V 73. min sa dočkal aj Giorgi Čakvetadze, keď si potiahol loptu stredom a veľmi peknou strelou napol sieť pri ľavej žrdi - 4:0. Hostia sa v závere ešte snažili aspoň o čestný gól, no Martin Trnovský si udržal čisté konto.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (1:0)

Góly: 35. Kankava, 56. Čavrič, 59. Weiss, 73. Čakvetadze

Žlté karty: 45. Čavrič, 89. Lovat – 36. Balič, 89. Gorosito

Rozhodovali: 5044 divákov

Slovan: Trnovský – Medveděv, Kašia (78. Križan), Vernon, Lovat – Kucka (84. Lichý), Kankava – Zmrhal (78. Barseghjan), Weiss (70. Malik), Čakvetadze - Čavrič (70. Green)

Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Ľupták (64. Slávik) – Pišoja, Faško (64. Migaľa), Balič, Záhumenský (64. Kačerík) – Polievka (74. Depetris), Franko (84. Kupčík)

• 35' 1:0 Jaba Kankava
  • 56' 2:0 Aleksandar Cavric