Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 24 .kolo: FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 24 .kolo | 19. marec 2023 o 15:00 | 3175 divákov
1 : 2
( 1 : 1 )
FK Železiarne Podbrezová
45. Kabongo
40. Vernon, 52. Green

Belasí nastúpili v bráne s Trnovským, na hrote útoku operoval Sharani. V príjemnom futbalovom počasí sa začalo svižne. Domáci vyslali prvé zakončenie už po 18 sekundách, Kabongove akrobatické nožničky mierili vedľa. V úvodnej 10-minútovke to skúšali aj Sangare s Blahútom, Trnovský zasahovať nemusel. Náš brankár však mal v 12. min plné ruky práce, keď vytlačil nepríjemnú strelu Ďatka, smerujúcu do ľavého horného rohu. Belasí po energickom vstupe domácich vyrovnali hru a postupne dostali loptu viac na svoje kopačky. V 18. min po peknej kombinačnej akcii Kucka vysúval Weissa, domáci brankár Ludha však bol pri lopte skôr. Podbrezová naďalej hrozila, Sangare po našej chybe zakončil zvnútra pokutového územia nad. Príležitosti prinášali aj štandardné situácie, po jednej z nich hlavičkoval Kašia tesne vedľa. V 40. min sa prvýkrát menilo skóre, a to na našu radosť. Weiss z priameho kopu namieril šikovne k ľavej žrdi. Ludha len vyrazil, Vernon dosledoval loptu a dorazil ju do siete – 0:1. O dve minúty sme mohli zvýšiť. Po zisku lopty a brejku šli Green s Barseghjanom dvaja na jedného, no druhý menovaný prehodil brankára a tesne i bránu. V závere prvého dejstva platilo ´nedáš – dostaneš´, keď Blahútov strieľaný center poslal Kabongo medzi tri žrde – 1:1.

Dôležité momenty prišli hneď na začiatku druhého polčasu. Najprv Sangare prešiel po pravej strane a prudko z uhla vystrelil k bližšej žrdi, Trnovský zasiahol. V 52. min Green sledoval dlhý nákop dopredu a šiel proti lopte, po ktorej vybiehal aj Ludha. Domáci brankár loptu zasiahol len slabo, čo Green dokonale využil a z uhla zakončil do odkrytej brány – 1:2. Po niečo viac než hodine hry sme mohli viesť o dva góly, Sharani našiel na zadnej žrdi Greena, ten však loptu nezasiahol. V záverečnej fáze vrhli domáci všetky sily do ofenzívy, belasí sa už viac zamerali na udržanie svojho náskoku, čo sa im napokon aj podarilo. Z Podbrezovej si tak belasí vezú veľmi cenné tri body.

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 45. Kabongo - 40. Vernon, 52. Green

Žlté karty: 45. Kabongo, 72. M. Bartoš, 90. D. Pavúk - 70. Vernon, 90. Lovat

Rozhodovali: Očenáš – Weiss, Zemko

Návšteva: 3175 divákov

Podbrezová: Ludha – M. Bartoš, Bakaľa, Šikula – Blahút (77. Talakov), Špyrka (82. Š. Faško), Bariš, Ďatko – Sangare (77. Horvát), Kabongo (67. Kukoľ), D. Pavúk

Slovan: Trnovský – Pauschek, Kašia, Vernon, Zmrhal (89. Lichý) – Kucka, Kankava – Barseghjan (63. Čavrič), Weiss (89. Agbo), Green (85. Malik) – Sharani (63. Lovat)

• 40' 0:1 Vernon