Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Slovnaft Cup 4 .kolo: MŠK Tesla Stropkov - ŠK Slovan Bratislava
Slovnaft Cup | 2022 / 23 | 4 .kolo | 9. november 2022 o 13:00 | Stropkov | 2954 divákov
2 : 3
( 0 : 3 )
MŠK Tesla Stropkov
79. Varga, 88. Polaščík
2. a 14. Čavrič, 45. Voet

Belasí od úvodu šli za splnením jasnej postupovej úlohy. Už v 2. min sme sa ujali vedenia, keď Čavrič po odrazenej lopte z rohu prudko namieril k pravej žrdi - 0:1. Po uplynutí necelej štvrťhodiny to bolo o dva góly - Čavrič si po prihrávke Šaponjiča zasekol obrancu a tentoraz ľavačkou nedal brankárovi šancu. Belasí mali aj ďalšie príležitosti, do prestávky sa skóre menilo ešte raz. Voet si prudkou strelou k ľavej žrdi otvoril gólový účet v belasom drese - 0:3.

Po prestávke mali belasí ďalšie veľké šance, zblízka neuspeli Hrnčár, Ramirez či Čakvetadze. A tak udrelo na opačnej strane. Najprv Varga po dorážke znížil a v závere ešte sa Stropkov dotiahol dokonca na jeden gól, keď po akcii Etima zblízka Polaščík prekonal Hrdinu - 2:3. Domáci ožili a snažili sa vynútiť si penaltový rozstrel, naše mužstvo však už záver ustálo a postrážilo si postup do osemfinále.

MŠK Tesla Stropkov - ŠK Slovan Bratislava 2:3 (0:3)

Góly: 79. Varga, 88. Polaščík - 2. a 14. Čavrič, 45. Voet

Žlté karty: 66. Keresteš, 81. Varga - 32. Agbo, 72. Ramirez

Rozhodovali: Kišš - Košecký, Weiss

Návšteva: 2954 divákov

Stropkov: Dlugoš - Leško, Zapotocký, Keresteš, Matkobiš - Hurný (39. Voitiuk), Špak (60. Poľák) - Polaščík, Jovanovič (60. Zummer), Etim - Varga

Slovan: Hrdina - Hrnčár, Abena (63. Ramirez), Voet, Vernon (78. Lovat) - Agbo, Mustafič (70. Kucka) - Čavrič (46. Zmrhal), Čakvetadze (63. Weiss), Green - Šaponjič