Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Európska konferenčná liga UEFA Skupina H: FC Žalgiris Vilnius - ŠK Slovan Bratislava
Konferenčná liga | 2022 / 23 | Skupina H | 3. november 2022 o 18:45 | LFF stadionas
1 : 2
( 0 : 2 )
FC Žalgiris Vilnius

Od začiatku bolo cítiť, o čo sa vo Vilniuse hrá. Belasí vstúpili do stretnutia aktívne, a aj keď Žalgiris vyslal prvý strelecký pokus, boli naši hráči častejšie na lopte a držali opraty zápasu. Potvrdilo sa to v 15. min, keď Čakvetadze potiahol loptu stredom a dal naľavo Ramirezovi, ktorý ešte našiel Čavriča, a ten doklepol do odkrytej brány – 0:1. V tejto chvíli sme sa aj psychologicky dostali na koňa a na pomyselné prvé miesto skupiny. Ešte krajšie vyzeral pohľad na skóre v 23. min, keď opäť Čakvetadze čaroval na ľavej strane a Čavrič po jeho oblúčiku trafil z prvej aj s prispením teču brániaceho hráča do siete – 0:2. Radosť našich hráčov a fanúšikov nemala konca-kraja. Náš silný úsek mohol Kankava ešte prikrášliť, domácemu brankárovi Gertmonasovi jeho strela vypadla z rukavíc. Žalgiris sa pripomenul po polhodine, Oyewusi hlavičkoval nad. Belasí si skúsene kontrolovali dianie a snáď nikomu nemohlo vadiť, že nachvíľu prestali prichádzať väčšie šance. Až v závere hlavička Kašiu skončila na hornej sieti a Lovat svoj prienik nezakončil presne. Vilnius to nevzdával, Mamič mieril prudko k bližšej žrdi a Chovan výborne vyrazil na roh. Po rohu následne mieril Pavelič nad. Prvý polčas sme predsa len uzavreli my, keď po ďalšom brejku nenašla Ramirezova prihrávka pred bránu nikoho z belasých.

Žiaľ, Žalgiris sa v úvode druhého polčasu vrátil do hry keď Kyeremeh znížil umiestnenou strelou k žrdi – 1:2. O päť minút nebezpečne prenikol Ourega, Chovan bol pri bližšej žrdi pripravený. Belasí postupne upokojili hru a začali sa dostávať do brejkových pozícií. Škoda, že šance Ramireza, prečíslenie 3 na 1, či oblúčik Weissa neskončili v sieti. Pozornou hrou sme držali domáci naďalej na dištanc. V 89. min sme kopali penaltu po tom, ako bol Čakvetadze faulovaný v šestnástke. Ten ju však nepremenil, keď trafil brvno. Ani to však už nič nezmenilo na obrovskej belasej radosti vo Vilniuse.

FK Žalgiris Vilnius – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Góly: 47. Kyeremeh - 15. a 23. Čavrič

Žlté karty: 60. Kyeremeh, 67. Buff - 49. Ramirez, 63. Kankava, 76. Weiss, 83. Pauschek

Rozhodovali: Godinho – Campos, Almeida (všetci Portugalsko)

Žalgiris: Gertmonas – Mamič (46. Kažukolovas), Pavelič, Ljubisavljevič, Bopesu – Gorobsov – Buff (74. Verbickas), Miličkovič (46. Oliveira), Ourega (90. Mikulenas) – Kyeremeh, Oyewusi

Slovan: Chovan – Pauschek (90. Medveděv), Abena, Kašia, Lovat – Kucka, Kankava – Čavrič (62. Zmrhal), Weiss (76. Mustafič), Čakvetadze (90. Vernon) - Ramirez (90. Green)