Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Európska konferenčná liga UEFA Skupina H: ŠK Slovan Bratislava - FC Pjunik
Konferenčná liga | 2022 / 23 | Skupina H | 27. október 2022 o 21:00 | Tehelné pole
2 : 1
( 0 : 0 )
FC Pjunik

Belasí nastúpili bez zraneného Tigrana Barseghjana i Jabu Kankavu, ktorý na poslednú chvíľu vypadol pre zdravotné ťažkosti. V hustej hmle, ktorá večer padla na Bratislavu, začali slovanisti aktívne. Hneď v úvodných minútach zatlačili Pjunik a prišli aj šance. V 5. min sa Čavrič uvoľnil v šestnástke a pred bránou hľadal v dobrej pozícii Kucku, ktorému však obranca nedovolil zakončiť. O minútu vyslal Lovat peknú strelu spoza šestnástky, Jurčenko loptu s námahou vyrazil nad. Dobrú úvodnú fázu zavŕšil po štvrťhodine Zmrhal, ktorý namieril pekne pravačkou, no Jurčenko na dvakrát zasiahol. V 22. min Medveděvov center prešiel na zadnú žrď k Zmrhalovi, ktorý vo vzduchu loptu neusmernil do siete. Pjunik sa postupne stiahol ešte hlbšie a pre belasých bolo čoraz ťažšie prechádzať cez hustý obranný val súpera. Do prestávky už ďalšie naše príležitosti neprišli, naopak, prvýkrát sa vpredu pripomenul Pjunik. Juninho mal na ľavej strane priestor, no našťastie, namieril vysoko nad.

Aj vstup do druhého dejstva belasí dobre zachytili a mali šancu. Zmrhalovu strelu Jurčenko vyrazil, no Lovat loptu vrátil pred bránu a Weiss z výbornej pozície tesne minul. Zakrátko Zmrhal vysunul kolmicou Medveděva, ten ani na dvakrát nedostal loptu pred bránu. V 55. min sa pripomenul Pjunik, Diop mieril k bližšej žrdi, Chovan vyrazil na roh. Žiaľ, v 64. min sme ako prví inkasovali. Po Abenovej malej domov trafil Chovan do Diopa, s ktorým následne zviedol osobný súboj, po ktorom arbiter ukázal na biely bod. Cociuc penaltu premenil – 0:1. V 70. min mohlo byť vyrovnané, po Lovatovom centri bol Medveděv osamotený pred bránou, no hlavičkoval vedľa. Dvojicu Lovat – Medveděv následne vymenili Pauschek s Ramirezom. V 84. min bolo vyrovnané, Kašiova strela po spätnej prihrávke od Pauscheka zamierila od žrde do siete - 1:1! O necelú minútu využil Ramirez chybu brankára hostí a poslal nás do vedenia - 2:1! Pjunik v nadstavenom čase po dlhej lopte ešte neyužil vyloženú šancu na vyrovnanie, keď Diop prestrelil. Následne už vypukli obrovské belasé emócie plné radosti.

ŠK Slovan Bratislava – FC Pjunik 2:1 (0:0)

Góly: 84. Kašia, 85. Ramirez - 64. Cociuc (z 11 m)

Žlté karty: 64. Chovan, 84. Ramirez, 90. Zmrhal - 24. Bratkov, 75. Jurčenko, 80. Juričič

Rozhodovali: Schuettengruber – Brandner, Steinacher (všetci Rakúsko)

Návšteva: 15 783 divákov

Slovan: Chovan – Medveděv (71. Ramirez), Kašia, Abena, Lovat (71. Pauschek) – Mustafič (86. Agbo), Kucka – Zmrhal, Weiss (75. Green), Čakvetadze (86. Vernon) - Čavrič

Pjunik: Jurčenko – González, Miljkovič, Baranov, Bratkov, Juninho (62. Kovalenko) – Harutyunyan (77. Karasyuk), Cociuc (77. Spirovski), Dašjan – Otubanjo (46. Diop), Juričič (80. Karapetyan)