Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Európska konferenčná liga UEFA Skupina H: FC Pjunik - ŠK Slovan Bratislava
Konferenčná liga | 2022 / 23 | Skupina H | 15. september 2022 o 18:45 | Republican Stadium after Vazgen Sargsyan
2 : 0
( 2 : 0 )
FC Pjunik
35. Dašjan, 37. Otubanjo

Zápasový report

Belasí už po niekoľkých sekundách vyslali prvý strelecký pokus. Čakvetadze si naviedol loptu stredom a snažil sa zaskočiť brankára, ten však jeho strelu pokryl. V siedmej minúte prenikal Barseghjan po pravej strane, brankár však včas vybehol. Škoda, že tieto náznaky z úvodu nepokračovali v našom podaní aj v ďalšom priebehu prvého polčasu. Naopak, Pjunik sa čoraz viac dostával do hry. Po necelej štvrťhodine pohrozil Karapetjan nožničkami, Chovan bol pripravený. S blížiacou sa polhodinou prišli ďalšie dve nebezpečné situácie. Strelu Otubanja zblízka zrazil Vernon na roh, po následnom signáli mieril Dašjan k ľavej žrdi, kde Chovan zasiahol. Belasí kontrovali rýchlou akciou, keď Barseghjan dával naľavo Zmrhalovi, ktorého strelu Jurčenko vyboxoval. A tak prišla dvojminútovka hrôzy v rozmedzí 35. - 37. minúty. Najprv Dašjan spoza šestnástky trafil k ľavej žrdi a poslal Pjunik do vedenia – 1:0. Prakticky z ďalšej akcie dostal Otubanjo príliš veľa priestoru a z 20 metrov pravačkou vymietol pravú šibenicu – 2:0. Na tieto dva údery už naše mužstvo nenašlo do prestávky odpoveď.

Vladimír Weiss st. cez prestávku dvakrát striedal, do hry prišli Alen Mustafič a Eric Ramirez. Belasí sa snažili zvrátiť nepriaznivý priebeh a vytvorili si aspoň optickú prevahu. Vyložené šance však neprichádzali. V 64. min sa Čakvetadze oprel do odrazenej lopty po rohu, jeho strelu však zrazili obrancovia Pjuniku. Striedajúci Lovat v 77. min centroval pred bránu, kde sa presadil Ramirez, no jeho tečované zakončenie letelo tesne vedľa. Následne sa neujala ani hlavička Abenu po centri z rohu. Domáci hrozili najmä z brejkov, po jednom z nich letela tečovaná strela Harutyunyana tesne nad. V 85. min mieril Čakvetadze po ďalšej odrazenej lopte tesne nad. V závere sa už nepriaznivé skóre nezmenilo a tak sme z Jerevanu odišli bez bodov.

FC Pjunik – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (2:0)

Góly: 35. Dašjan, 37. Otubanjo

Žlté karty: 38. Kovalenko, 45. Miljkovič, 64. Karapetjan - 25. Barseghjan, 82. Šaponjič

Rozhodovali: Leibovitz – Babayoff, Talis (všetci Izrael)

Pjunik: Jurčenko – González (73. Juninho), Vakulenko, Bratkov, Kovalenko – Cociuc – Dašjan, Harutyunyan (88. Gareginjan), Otubanjo (66. Petrosjan), Miljkovič – Karapetjan (66. Diop, 73. Karasjuk)

Slovan: Chovan – Kašia, Abena, Vernon (76. Lovat) – Pauschek (66. Hrnčár), Kucka (60. Čavrič), Agbo (46. Mustafič), Zmrhal (46. Ramirez) – Barseghjan, Šaponjič, Čakvetadze