Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Európska konferenčná liga UEFA Skupina H: ŠK Slovan Bratislava - FC Žalgiris Vilnius
Konferenčná liga | 2022 / 23 | Skupina H | 8. september 2022 o 21:00 | Tehelné pole | 11227 divákov
0 : 0
( 0 : 0 )
FC Žalgiris Vilnius

Belasým na poslednú chvíľu z dôvodu menších zdravotných ťažkostí vypadol Guram Kašia, pre trest chýbal Jaba Kankava. Pred pekne zaplneným hľadiskom začali slovanisti aktívne. Už v 6. min prišla prvá strela na bránu, Barseghjan mieril spoza šestnástky k ľavej žrdi, Gertmonas bol pripravený. Zakrátko centroval Lovat do šestnástky Greenovi, ktorý hlavičkou tesne minul. Po desiatich minútach sme mali veľkú príležitosť, Barseghjan si zasekol loptu do stredu a jeho ´obaľovačka´ len veľmi tesne minula pravú žrď. Sériu streleckých pokusov zakončil Čakvetadze, ktorý tiež nemieril presne. Postupne sa do hry dostal aj Žalgiris. Hostia mali prvú šancu v 28. min, keď Ourega z nebezpečnej pozície prestrelil bránu. Belasí kontrovali, Medveděv našiel peknou prihrávkou v strede šestnástky Agba, ktorý však tiež mieril tesne nad. Následne Chovan včasným vybehnutím zmaril rodiacu sa šancu hostí. Výpočet zaujímavých situácií prvého polčasu uzavrel Čakvetadze, ktorý mieril spoza pokutového územia nad brvno.

Vladimír Weiss st. cez prestávku striedal, namiesto Andrého Greena prišiel Aleksandar Čavrič. Vilnius mal po prestávke vyloženú šancu. Oyewusi po brejku našiel na zadnej žrdi Ouregu, ktorý našťastie minul našu odkrytú bránu. Ako odpoveď prišli dve výborné šance belasých. Najprv Ramirezovu hlavičku zblízka vytlačil Gertmonas pravou nohou, a následne neuspel Čakvetadze po kombinačnej akcii zoči-voči litovskému brankárovi. V 67. min nasledovalo ďalšie naše striedanie, namiesto Ramireza a Barseghjana prišli čerství Šaponjič a Zmrhal. Belasí v závere zatlačili súpera a snažili sa o vytúžený gól. V 82. min bol k nemu blízko Abena, no jeho hlavička skončila len na hornej sieti. V nadstavenom čase ešte zblízka hlavičkoval Čavrič, no tiež neuspel. Aj napriek enormnej snahe belasých teda na Tehelnom poli gól nepadol.

ŠK Slovan Bratislava – FK Žalgiris Vilnius 0:0

Žlté karty: 25. Lovat, 59. Medveděv – 39. Ljubisavljevič

Rozhodovali: Jabarov – Huseynov, Yusifov (všetci Azerbajdžan)

Návšteva: 11 227 divákov

Slovan: Chovan – Medveděv, Abena, Vernon, Lovat (89. Weiss) – Barseghjan (68. Zmrhal), Agbo, Kucka (87. Mustafič), Čakvetadze – Green (46. Čavrič), Ramirez (68. Šaponjič)

Žalgiris: Gertmonas – Bopesu, Pavelič, Ljubisavljevič, Mamič – Kyeremeh, Gorobsov, Miličkovič (65. Buff), Ourega – Oliveira (90. Kazlauskas), Oyewusi (87. Burba)