Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Európska konferenčná liga UEFA Skupina H: ŠK Slovan Bratislava - FC Žalgiris Vilnius
Konferenčná liga | 2022 / 23 | Skupina H | 8. september 2022 o 21:00 | Tehelné pole | 11227 divákov
0 : 0
( 0 : 0 )
FC Žalgiris Vilnius

Vladimír Weiss st.
(tréner Slovana)

„Myslím si, že sme videli výborný zápas a futbal, žiaľ, bez gólov. Chceli sme zvíťaziť. Mali sme 2-3 výborné šance, no treba uznať, že Žalgiris mal tiež príležitosti. Z tohto pohľadu je remíza asi spravodlivá. Nevedeli sme sa presadiť v koncovke tak ako by sme chceli, preto sme nedali gól. Chýbala väčšia kvalita, resp. väčšia istota vo finálnej fáze v šestnástke či z centrovaných lôpt. Mali sme aj šťastie pri súperových kontrách. Pre diváka to bol dobrý zápas. Žalgiris hral presne to, čo sme očakávali, vedeli sme o ich kvalite a brejkoch. Hrali sme takmer stále do plných, v prvom polčase strieľal Tigran Barseghjan tesne vedľa žrde, po prestávke mal Eric Ramirez čistú šancu. Myslím si, že vo Vilniuse sa nám bude hrať lepšie. Tieto body musíme niekde dohnať. Už budúci týždeň ideme do Jerevanu, kde sa o to pokúsime. Očakávam, že skupina bude veľmi vyrovnaná, ideme v nej ďalej bojovať."

Vladimir Čeburin
(tréner Žalgirisu)

„Začali sme opatrne, zo začiatku sme sa pri našej premiére v skupinovej fáze akoby trochu báli. Spočiatku sme sa nehrnuli do útoku, oťukávali sme sa. Góly síce nepadli, no zápas bol pekný. Aj my sme si vypracovali príležitosti, no najmä s blížiacim sa záverom ich Slovan mal viac. Myslím si, že sme videli zaujímavý duel.“