Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Európska konferenčná liga UEFA Play-offs: HŠK Zrinjski Mostar - ŠK Slovan Bratislava
Konferenčná liga | 2022 / 23 | Play-offs | 18. august 2022 o 20:00 | Gradski Stadium Mostar
1 : 0
( 0 : 0 )
HŠK Zrinjski Mostar
89. Bilbija

Belasí v prvom zápase play-off Európskej konferenčnej ligy prehrali na pôde HŠK Zrinjski Mostar 0:1. Jediný gól stretnutia padol v predposlednej minúte z hlavičky domáceho útočníka Bilbiju. Odveta sa hrá budúci štvrtok o 20:30 na Tehelnom poli.

Pocitová teplota v Mostare počas dňa prevýšila 38 stupňov, a nemenej horúco bolo aj v čase výkopu. Belasí začali v rozostavení 4-2-3-1, na stopérsky post sa z kraja posunul Vernon De Marco a stredovú dvojičku s Jabom Kankavom vytvoril Uche Agbo. Zrinjski hnaný fanúšikmi vstúpil do stretnutia so snahou vynútiť si úvodný tlak. Vyústila z neho strela Ilinkoviča nad a akcia z pravej strany, keď Kašia zachránil pred Bilbijom. Belasí prvýkrát pohrozili v 17. min, keď Čakvetadze pekným pasom našiel Medveděva, ten pred bránou hľadal Šaponjiča, ktorý však v súboji fauloval obrancu. Následne prišli chvíle domácich. Kamenar šiel zľava sám na Chovana, ktorý predviedol výborný zákrok a podržal belasých. Zakrátko to Kamenar skúsil zo strednej vzdialenosti ´obaľovačkou´ k ľavej žrdi, Chovan vyboxoval. Belasí mohli zo svojej prvej strely hneď otvoriť skóre. V 33. min prestrčil Agbo v šestnástke loptu na Greena, ktorý z otočky vystrelil a keďže jeho pokus bol ešte tečovaný, mal to Čondrič v bráne veľmi ťažké. Napokon vytiahol loptu na roh. Záver prvého polčasu patril Mostaru. Najprv Savič mieril tesne vedľa, a potom Bilbija v nebezpečnej pozícii vnútri pokutového územia prestrelil.

Obraz hry z prvého polčasu pokračoval aj po prestávke. V 58. min mal Mostar tutovku, keď Jukič strieľal zvnútra šestnástky a Chovan výborne zasiahol. Odrazená lopta šla našťastie od hráča domácich vedľa. O päť minút centroval Tičinovič z uhla a lopta pohladila brvno z hornej strany. Od 69. min sme dohrávali v početnom oslabení, keď videl Barseghjan druhú žltú a následne červenú kartu. Belasí sa aj v desiatich snažili byť nebezpeční, v 77. min po peknej akcii zrazil obranca koncovku Ramireza na roh. Mostar cítil v presilovke šancu, Bilbija hlavičkoval v 80. min z nebezpečnej pozície nad. O tri minúty sme ustáli aj nepríjemné hlavičkové zakončenie domácich po centri z rohu. V 89. min sme však už neustáli nápor Mostaru, Bilbija hlavou po centri Čužeho z pravej strany skóroval - 1:0. V rušnom nadstavenom čase sa už na tomto skóre nič nezmenilo, v odvete budeme dobiehať jednogólové manko.

HŠK Zrinjski Mostar – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Gól: 89. Bilbija

Žlté karty: 51. Barseghjan, 53. Agbo, 85. Križan, 90. Zmrhal (všetci Slovan)

Červená karta: 69. Barseghjan (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Weinberger – Weiss, Obritzberger (všetci Rakúsko)

Zrinjski: Čondrič – J. Čorluka, Magdič, Barišič, Tičinovič – Ilinkovič (75. Memija), Savič, Kamenar (72. Sučič) – Čuže (90. Malekinušič), Bilbija (90. Sabljič), Jukič (72. Mandič)

Slovan: Chovan – Medveděv (90. Čavrič), Kašia, Vernon, Pauschek (83. Zmrhal) – Agbo, Kankava – Barseghjan, Čakvetadze (66. Ramirez), Green (83. Križan) – Šaponjič (66. Mustafič)