Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Príprava A 3 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - Inter Bratislava
Príprava | 2017 / 18 | 3 .kolo | 9. júl 2017 o 10:30 | Pasienky | 700 divákov
0 : 1
( 0 : 1 )
ŠK Slovan Bratislava
Inter Bratislava
42. Osmani

Zápasový report

V bratislavskom derby sa od úvodu hral rušný futbal. Ako prví boli blízko k otvoreniu skóre slovanisti. Oršula sa v 12. min po centri z rohu uvoľnil na pravej strane šestnástky, no napálil vedľa bližšej žrde. Zakrátko potiahol Kozlovský útok z ľavej strany a lopta sa cez de Sa dostala na stred k Rigovi, ktorý namieril nad brvno. Inter pohrozil v 18. min, Baldovský sa po zmätku v rozohrávke snažil prelobovať Valacha, lopta našťastie skončila na hornej sieti. Najväčšiu šancu dovtedajšieho vypracoval v 20. min Oršula, keď sa pohral s Ružinským a nabil pred odkrytú bránu Schetovi. Ten vystrelil, Štrba na bránkovej čiare však zrazil loptu na roh. Belasí boli naďalej aktívni, Rigo zakrátko vystihol zlú rozohrávku Interu, situáciu riešil len strelou do rukavíc Ružinského. V 24. min de Sa krížnou strelou z ľavej strany pokutového územia minul protiľahlú šibenicu. Hra sa postupne upokojila, Slovan bol naďalej iniciatívnejší, no bez väčších šancí. Najnebezpečnejšie vyzneli nepresný priamy kop Damnjanoviča a hlavička Tereshchenka. V 42. min doslova z ničoho nič udrel Inter. Belasí chybovali pri rozohrávke, Šulc získal loptu a rútil sa sám na Valacha. Na pravú stranu ešte nahral nabiehajúcemu Osmanimu, proti ktorému už Valach nestihol zasiahnuť – 0:1.

V druhom polčase pokračoval podobný obraz hry – Slovan útočil, Inter predovšetkým bránil. Zaujímavý bol pokus Kočika, ktorý sa v 47. min oprel do odrazenej lopty, no z 25 metrov mieril vedľa pravej žrde. V 65. min sa Oršula snažil uvoľniť na ľavej strane šestnástky, obranca ho zrazil k zemi a nasledoval pokutový kop. Sám faulovaný hráč sa ujal exekúcie penalty, napálil po zemi k ľavej žrdi, Ružinský ale vystihol smer strely a vyrazil loptu. V 74. min predviedli belasí peknú krídelnú akciu, na jej konci bol Damnjanovič, ktorý z 20 metrov vystrelil k ľavej žrdi, ani on však neprekonal pozorného Ružinského. V závere už zverenci Ivana Vukomanoviča vsadili všetko na jednu kartu, no ani nápor z posledných minút nepriniesol želané vyrovnanie.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.