Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Príprava A 2 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra
Príprava | 2017 / 18 | 2 .kolo | 1. júl 2017 o 18:00 | Pasienky, Bratislava
( 1 : 1 )
26. Kozlovský, 62. Šefčík, 64. de Sa
FC Nitra
4. Ďurek, 68. Vencl

Na Pasienkoch začali lepšie Nitrania, vedení bývalým trénerom reprezentácie do 21 rokov Ivanom Galádom. Už v 4. min mali hostia k dispozícii štandardnú situáciu, center doputoval pred päťku k Ďurekovi, na ktorého hlavičku Rybár nedosiahol – 0:1. Slovanisti sa okamžite snažili o odpoveď. Oršula predviedol v 9. min vydarený prienik po ľavom krídle, v strede ešte hľadal centrom spoluhráča, no obrana Nitry bola pri lopte skôr. Zakrátko mali príležitosť aj hostia, no Rybár skvelým zákrokom zmaril strelu nitrianskeho útočníka po rýchlom protiútoku. Veľmi aktívny bol Samuel Šefčík, ktorý svoj skvelý part rozohral v 22. min, keď prenikol po pravom krídle a jeho prudkú strelu boxoval brankár na roh. V 26. min sa Kozlovský v navonok náročnej situácii na ľavom krídle vynašiel oblúčikom do stredu Šefčíkovi a ten mu loptu hlavou vrátil za obranu. Kozlovský k nej došprintoval, krásne obišiel brankára a lahôdkovú akciu zakončil strelou do odkrytej brány - 1:1. Vyrovnávajúci gól belasým pomohol, v omladenej zostave dokázali čerstvého fortunaligistu dostať pod tlak a ešte do prestávky mohli vyhrávať. Rigo v 41. min vyslal z 20 metrov prudkú strelu po zemi k žrdi, no brankár loptu kryl.

V druhom dejstve mali prvú veľkú šancu Nitrania, no striedajúci brankár Valach fantasticky vyrazil prudkú strelu smerujúcu pod brvno. V rozmedzí 62. – 64. minúty prišli veľké chvíle slovanistov. Šefčík najprv z priameho kopu z 20 metrov trafil pravačkou výstavne do ľavej šibenice, brankár plachtil vzduchom márne – 2:1. Mladý Samuel Šefčík tak nadviazal na krásne góly Filipa Hološka či Vukana Savičeviča zo štvrtkového duelu v Jerevane. O dve minúty znovu Šefčík centroval z ľavého krídla a Lesley de Sa prejavil potrebný dôraz, keď sa v šestnástke presadil medzi dvomi brániacimi hráčmi a s vypätím všetkých síl poslal loptu do siete – 3:1. Rušný futbal pokračoval, Nitrania ešte v 68. min vykresali svoju iskierku nádeje po dorážke Vencla – 3:2. V závere mali hostia ešte jednu veľkú šancu na vyrovnanie, no Valach aj za pomoci obrancov odolal. Slovan tak v omladenej zostave s viacerými mladíkmi zdolal v zaujímavom prípravnom zápase Nitru 3:2.