Úvod Zápasy Sezóna 2017/18 Československý Superpohár FC Fastav Zlín - ŠK Slovan Bratislava
Českoslov. pohár | 2017 / 18 | 23. jún 2017 o 18:00 | Uherské Hradiště | 3124 divákov
1 : 1
( 0 : 1 - 6 : 5 pen )
FC Fastav Zlín
90. Beauguel (z 11 m)
ŠK Slovan Bratislava
19. Mareš

Zápasový report

V slnečnom počasí sa začalo opatrne, loptu mal častejšie na kopačkách Slovan. Prvá šanca prišla v 5. min, keď Schet z pravého krídla nabil do druhej vlny Soumahovi, ktorý z dobrej pozície namieril len do obrancu. V 13. min sa do nádejného úniku dostávali Mareš so Schetom, no nedohodli sa pri preberaní lopty a všetko tak vyriešila obrana Zlína. Prevaha belasých sa v 19. min dočkala gólovej odmeny. Kóňa na ľavom krídle vysunul Kubíka, ktorého prihrávku do stredu šestnástky Soumah umne prepustil za seba Marešovi. Ten vystrelil po zemi k žrdi, brániaci Matejov strelu tečoval a zmiatol brankára Dostála, ktorý už len bezmocne sledoval loptu smerujúcu do stredu jeho brány – 0:1. Povzbudení belasí to znovu skúsili v 23. min, Kóňova prudká strela spoza šestnástky letela tesne vedľa. V 27. min Schet parádnou prihrávkou vyzval do úniku Soumaha, ten už bol sám pred Dostálom, no tiesnený zakončil len do zlínskeho brankára. Zlín prvý raz vážnejšie pohrozil až v 34. min, Bartolomeu svoj pokus po individuálnom prieniku našťastie nasmeroval vysoko nad bránu. Okrem tejto ojedinelej akcie pokračoval stále rovnaký obraz hry – územná prevaha belasých, ktorí hľadali voľné priestory v súperovej obrane. V záverečných sekundách prvého dejstva sa to podarilo Jakubovi Marešovi, keď sa skvele uvoľnil na pravej strane a už zvnútra šestnástky namieril vo vyloženej pozícii nad bránu.

Pár sekúnd po rozohrávke druhého dejstva sa striedajúci Bartošák ocitol voľný pred Greifom, z uhla napálil do bočnej siete. V 53. min musel Ivan Vukomanovič nútene striedať, Soumaha so zdravotnými problémami nahradil Joeri de Kamps. V dôsledku tejto zmeny sa Vukan Savičevič posunul vyššie do stredovej formácie a de Kamps plnil úlohy defenzívneho štítu. Hra sa postupne vyrovnala, Zlín bol vpredu predsa len viac iniciatívny než v prvom polčase, obrana Slovana však pracovala dobre a Greif bol dlho prakticky bez práce. Až v 70. min sa Bartošák uvoľnil na ľavej strane, skúsil krížnu strelu z uhla, ktorá presvišťala vedľa ľavej žrde Greifovej brány. Vzápätí odpovedal Slovan, Savičevič centroval z rohu na bližšiu žrď a Saláta hlavičkoval, Dostál bol pripravený. Belasí si kontrolovali náskok, zároveň prichádzali možnosti na brejku. V 85. min pri jednom z nich Mareš vysunul napravo Oršulu, ten si parádne položil brankára a z úrovne čiary dal pod seba Savičevičovi, ktorého strelu do odkrytej brány zablokoval Gajič. Následne zaútočil Zlín, Fantišov nepríjemný center Kubík odvrátil, akcia však pokračovala. Po ďalšom centri sa Fantiš z 20 metrov oprel do odrazenej lopty a vyslal prudkú krížnu strelu, Greif skvele zasiahol pri svojej ľavej žrdi. V samotnom závere prišiel nešťastný okamih. Po prieniku Fantiša sa lopta v šestnástke odrazila od ruky Milana Rundiča a rozhodca nariadil penaltu. Beauquel namieril z penalty k ľavej žrdi, Greif šiel na opačnú stranu - 1:1. V nadstavenom čase fantasticky zasiahol Greif, keď vybehol voči dlhej lopte a na dvakrát zmaril rodiaci sa únik Džafiča.

V rozstrele sa muselo rozhodnúť až v siedmej sérii, Sekulič mieril nad a Beaguel následne aj napriek veľkej snahe Greifa rozhodol o triumfe Zlína.

Neprehliadnite

Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.