Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 14 .kolo: MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 14 .kolo | 16. október 2022 o 19:00 | 1528 divákov
0 : 1
( 0 : 0 )
MFK Zemplín Michalovce
66. Kucka

Belasí nastúpili na východe so šiestimi zmenami v základnej zostave oproti duelu s Bazilejom. Po dlhodobom zranení prvýkrát od začiatku nastúpil Ibrahim Rabiu. V príjemnom jesennom podvečere sa v Michalovciach začalo svižne. Ako prví zaútočili belasí, Medveděvov strieľaný center brankár Száraz vyrazil. Na opačnej strane prenikol Marcin po krídle, zakončil nad. V 5. min sme mali prvú vyloženú šancu. Po rýchlej kombinácii stredom po osi Rabiu – Mustafič bol Medveděv v šestnástke a pred sebou mal len Száraza. Žiaľ, strelu nášho krajného obrancu vytesnil brankár domácich na roh. Po rušnom úvode sa hra upokojila a viac presunula do stredu poľa. Až v 25. min sa pripomenuli Michalovce, keď Peña mieril z dobrej pozície nad. Po polhodine hlavičkoval zblízka Vaško, no Chovan bol pripravený. Dramatické momenty priniesla 33. min, keď najprv naši obrancovia zblokovali pokusy Vaška i Njieho. Nasledoval brejk, Čakvetadze potiahol loptu a prenechal ju Ramirezovi, ktorý však mieril nad. Prvé dejstvo uzavrela naša štandardka a hlavička Ramireza, ktorú Száraz vytesnil nad brvno.

V druhom polčase sa zápas poriadne rozbehol. Otvoril ho Ramirez, ktorého hlavičku k žrdi Száraz zmaril. Na opačnej strane bol chvíľu sám Kanu, Chovan vyrazil na roh. V 51. min vysunul Hrnčár kolmicou Medveděva, ten šiel zoči-voči na Száraza, ktorý však vyrazil ľavou nohou. Zakrátko vyslal Mustafič krásnu loptu na Hrnčára, ten sa pokúsil prehodiť Száraza, ktorý však ešte loptu stihol zasiahnuť svojou ľavou rukou. Sériu šancí uzavrel Mustafič, ten mieril do stredu, Száraz zasiahol. Po hodine Vladimír Weiss st. trikrát striedal, do hry prišli Barseghjan, Weiss ml. a Kucka. Ďalšiu šancu sme mali v 62. min, Lovat dobre mieril z priameho kopu, Száraz loptu vytlačil na roh. Dočkali sme sa v 66. min, keď Čakvetadze centroval z rohu a Kucka hlavičkou na bližšej žrdi umiestnil loptu do siete – 0:1. Michalovce sa nevzdávali, v 76. min namieril Žofčák z dobrej pozície vedľa. Belasým sa otvárali priestory na brejky, v 84. min takto loptu získal Weiss, po jeho centri si domáci takmer dali vlastenca. Michalovce sa v závere snažili o tlak, no belasí ustáli všetky nepríjemné situácie a z východu si odviezli veľmi cenné tri body.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 66. Kucka

Žlté karty: 39. Jeřábek, 43. Kotula, 61. Marcin, 83. Hrnčár (tréner) - 32. Medveděv

Rozhodovali: Dohál – Weiss, Vorel

Návšteva: 1528 divákov

Michalovce: Száraz – Kotula (77. D. Magda), Jeřábek, Ranko, Mendez – Vaško, Njie – Marcin, Peña, Jánošík (73. Adler) – Kanu (73. Žofčák)

Slovan: Chovan – Medveděv, Abena, Vernon, Lovat – Kankava – Hrnčár (61. Barseghjan), Rabiu (61. Kucka), Mustafič (61. Weiss), Čakvetadze (85. Čavrič) – Ramirez (90. Kašia)

• 66' 0:1 Juraj Kucka