Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 22 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 22 .kolo | 4. marec 2023 o 16:30 | Tehelné pole | 11480 divákov
4 : 1
( 3 : 0 )
17. Kucka, 37. Čavrič, 39. Malik, 81. Barseghjan (z 11 m)
FC Spartak Trnava
59. Kóša

Belasí nastúpili v rozostavení 4-2-3-1, v stopérskej dvojici s Guramom Kašiom začal Vernon De Marco. Vo výbornej atmosfére sa začalo podľa očakávaní vo vysokom tempe. Na prvú väčšiu príležitosť sme si počkali do 17. min, no hneď bola gólová. Kucka si na zadnej žrdi našiel predĺžený center zo štandardky a hlavou poslal loptu do siete – 1:0. Trnava kontrovala pokusom Procházku, lopta letela tesne nad. Belasí následne vyslali dva strelecké pokusy z hranice šestnástky, Medveděv mieril vedľa a Weissovu strelu si Takáč postrážil. Na opačnej strane sa Taiwo presadil v našom pokutovom území, zakončil však výrazne mimo. V 32. min nám vyšla krásna akcia, Lovat našiel dlhým centrom voľného Weissa, ktorý z prvej trafil tesne vedľa. Následne prišla v rozmedzí 37. – 39. min naša dvojminútovka snov. Najprv Čakvetadze našiel Medveděva, ten vrátil pred bránu Malikovi, ktorý trafil na čiare obrancu. Lopta však zostala v hre a Čavrič ju nekompromisne poslal do brány – 2:0. Zakrátko Lovat prešiel po ľavej strane a parádnym centrom našiel Malika, ktorý nemal problém hlavou zvýšiť na rozdiel triedy – 3:0. Tehelné pole doslova jasalo a nezmenilo sa to ani v závere prvého polčasu. Kóša hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti, Chovan však výborne reflexívne zasiahol a vyrazil loptu nad brvno.

Belasí mohli v 54. min pridať ďalší gól, Kuckova hlavička však skončila na hornej sieti. Spartak sa nevzdával a v 59. min znížil. Twardzikovu strelu Chovan ešte vyrazil na roh, po jeho rozohratí však už Kóša zblízka namieril do siete – 3:1. Hneď vzápätí nám Čavrič mohol vrátiť trojgólový náskok, z dobrej pozície zakončil nad. Na Tehelnom poli sa stále bolo na čo pozerať. V 75. min si Chovan poradil so strelou Oseniho, na opačnej strane preletel Malikov tečovaný pokus nad brvnom. Ďalšie dôležité momenty sa odohrali po 78. min, keď Koštrna videl po tom, ako bol mimoriadne aktívny v strkanici v šestnástke, druhú žltú a následne teda červenú kartu. Rozhodca zároveň po konzultácii s VAR nariadil penaltu, ktorú Barseghjan s prehľadom premenil - 4:1. V 87. min ešte Lovat trafil z priameho kopu spojnicu brvna a žrde. Belasí si záverečné minúty užili a radovali sa z veľkého víťazstva.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 4:1 (3:0)

Góly: 17. Kucka, 37. Čavrič, 39. Malik, 81. Barseghjan (z 11 m) – 59. Kóša

Žlté karty: 6. Weiss, 7. Vernon, 76. Kucka, 90. Kašia - 7. Štetina, 45. Koštrna, 83. Štefánik

Červená karta: 78. Koštrna (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Poláček

Návšteva: 11 480 divákov

Slovan: Chovan – Medveděv (87. Agbo), Kašia, Vernon, Lovat – Kucka, Kankava – Čavrič (68. Green), Weiss (68. Barseghjan), Čakvetadze (87. Adler) – Malik (82. Sharani)

Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Twardzik, Mikovič (36. Kóša) – Savvidis – Ofori, Procházka (74. Ristovski), Oseni (62. Štefánik), Bukata (74. Azevedo) - Taiwo