Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 22 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 22 .kolo | 4. marec 2023 o 16:30 | Tehelné pole | 11480 divákov
4 : 1
( 3 : 0 )
17. Kucka, 37. Čavrič, 39. Malik, 81. Barseghjan (z 11 m)
FC Spartak Trnava
59. Kóša

Hlasy trénerov

Vladimír Weiss st.
(tréner Slovana)

„Myslím si, že ľudia videli výborný futbal. Trnava ma milo prekvapila svojím výkonom, aj keď prehrala, tak bola silná na lopte a hrala dobre kombinačne. Naše mužstvo podalo dobrý výkon a konečne sme boli aj efektívni. Dostali sme sa do vedenia po dobre dohranej štandardnej situácii. Futbal je vždy o góloch, tie sme dali, preto sme zaslúžene vyhrali. Mali sme aj viac šancí, no mohli sme ešte do polčasu inkasovať, keď Aďo Chovan zázračne vyrazil hlavičku Kóšu. Cez prestávku sme si hovorili, že to treba rozumne dohrať a ustáť. Hneď sme však dostali kontaktný gól, na čo sme pritom upozorňovali. Avšak to je futbal, bez chýb by góly nepadali. My sme ich urobili menej než Trnava. Zmenili sme trochu rozostavenie i štandardné situácie, napriek tomu sme z nich jeden gól dali, no aj dostali. Dnes sme boli aktívni vpredu a dali sme pekné góly. Dosiahli sme zaslúžené, ťažké víťazstvo. V hlavách sme to dnes nemali ľahké, ja ani hráči, ale teším sa za celý klub. Pochválim aj výbornú atmosféru, takto by mal vyzerať futbal."

Michal Gašparík ml.
(tréner Spartaka)

„Začiatok bol rozháraný, boli tam nejaké fauly, trošku nervozity. Prišla veľmi lacná štandardná situácie z našej strany po faule, ktorý nemusel byť. A potom prehratý prvý súboj, nedohratý druhý súboj, zlé bránenie Kucku pri prvom góle. Chalani potom začali akoby panikáriť, pritom to boli presne situácie, na ktoré sme sa chystali. Po druhom a treťom góle bolo prakticky po zápase. V poli to mohlo byť vyrovnané, no cítil som silu Slovana vyplývajúcu zo skúseností s ťažšími duelmi. Toto sa ukázalo ako kľúčové. Preto Slovan vyhral. Škoda, že sme sa do zápasu nevrátili skôr, Kóša trafil brankára na čiare. V druhom polčase sme znížili, v poli to vyzeralo pre nás o niečo lepšie. Za stavu 1:3 však prišla z môjho pohľadu nezvládnutá situácia z pohľadu rozhodcu, a už bolo prakticky po zápase. Nakoniec Slovan ešte navýšil svoj náskok.“