Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 21 .kolo: FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 21 .kolo | 25. február 2023 o 15:00 | 3013 divákov
1 : 1
( 0 : 1 )
FC ViOn Zlaté Moravce
54. Križan (vl.)
25. Weiss

Belasí nastúpili v rozostavení 4-2-3-1, zo zdravotných dôvodov naďalej chýbali obaja praví krajní obrancovia. Na tomto poste od začiatku nastúpil André Green, stopérsku dvojicu vytvorili Guram Kašia s Richardom Križanom. V chladnom počasí mali belasí od úvodu loptu častejšie na kopačkách. Trpezlivo sa snažili prechádzať cez obranný val ViOnu, ktorý sa zameral najmä na defenzívu. Postupne prichádzali strelecké pokusy. V 6. min strieľal Kankava spoza šestnástky vedľa, zakrátko Čavričovu strelu z dobrej pozície zrazil domáci obranca. Belasí to skúšali aj zo štandardných situácií, Križanova hlavička po rohu len o milimetre minula pravú žrď. Zaslúženej odmeny sme sa dočkali v 24. min po tom, ako najprv Mondek fauloval Čavriča. Nasledoval priamy kop spoza šestnástky, Weiss to ponad múr trafil nádherne a uložil loptu k ľavej žrdi – 0:1. Naše mužstvo sa snažilo o ďalší presný zásah, no pokusom Kucku či Greena chýbala presnosť. Domáci sa v závere prvého polčasu predsa len viac osmelili, no nerezultoval z toho žiaden strelecký pokus.

ViOn po prestávke zvýšil ofenzívnu aktivitu a v 54. min vyrovnal. Po rýchlej akcii a strieľanom centri z pravej strany sa Almeida snažil o zakončenie z vyloženej pozície, a z kopačky Križana, ktorý sa tomu snažil zabrániť, putovala lopta pod brvno - 1:1. O tri minúty sme mohli opäť viesť, po rýchlom brejku strieľal Čavrič z druhej vlny, no obranca zrazil jeho pokus. Malik to ešte skúsil nožničkami, mieril vedľa. Belasí chceli zvíťaziť. V 68. min Weiss dlhým krížnym pasom hľadal na zadnej žrdi Čakvetadzeho, brankár Lukáč loptu zasiahol a bol rád, že z toho bol len roh. Po rohu a odrazenej lopte zakončil Kankava vedľa. V 84. min to striedajúci Adler skúsil z 20 metrov, jeho strela letela mimo pravej žrde. Rozhodnutie mal v 88. min na kopačke Sharani, z bezprostrednej blízkosti však trafil len Lukáča. V závere sa už napriek snahe belasých nerozhodný stav nezmenil.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Góly: 54. Križan (vl.) - 25. Weiss

Žlté karty: 24. Mondek, 90. Ikugar – 37. Kašia, 45. Kankava

Rozhodovali: Očenáš – Hrmo, Kmec

Návšteva: 3013 divákov

ViOn: Lukáč – Suľa, Pintér, Šuvalija (46. Duga), Čonka – Bednár (73. Toml), Sloboda – Almeida (83. Čerepkai), Ďubek (70. Pinte), Mondek (83. Múdry) - Ikugar

Slovan: Chovan – Green, Križan, Kašia (90. Vernon), Lovat (90. Lichý) – Kucka, Kankava – Čavrič (79. Adler), Weiss (73. Barseghjan), Čakvetadze - Malik (79. Sharani)

• 25' 0:1 Vladimir Weiss
  • 54' 1:1 Richard Krizan (vl.)