Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 20 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica
Fortuna liga | 2022 / 23 | 20 .kolo | 18. február 2023 o 15:00 | Tehelné pole | 4055 divákov
2 : 2
( 0 : 2 )
76. Weiss (z 11 m), 90. Green
MFK Dukla Banská Bystrica
22. a 38. Polievka

Belasí aj vzhľadom na vynútené zdravotné absencie Jurija Medveděva a Lukáša Pauscheka nastúpili v rozostavení 3-4-3, premiéru absolvoval stopér Maudo Jarjué. V príjemnom futbalovom počasí na výborne pripravenom trávniku sa začalo svižne. Ako prví pohrozili hostia, Polievka mieril nad. Belasí mali prvú veľkú šancu v 17. min po tom, ako Vernon centroval z ľavej strany. Malik sa v šestnástke položil do jeho centra a trafil loptu dobre hlavou, no Hruška stihol zareagovať. O štyri minúty neskôr sa sieť vlnila na opačnej strane. Polievka centroval z ľavej strany, Gorosito sa ju ešte snažil tečovať pred Chovanom, ktorý už nestihol zareagovať a hostia viedli – 0:1. Po necelej polhodine mohlo byť vyrovnané, Kucka z dobrej pozície hlavičkoval nad. Namiesto vyrovnania prišiel v 38. min druhý úder po individuálnej akcii kapitána Dukly. Polievka sa na pravej strane zbavil dvoch našich hráčov a jeho krížna strela sa od žrde odrazila do siete – 0:2. Ešte do prestávky sme mohli prinajmenšom znížiť. Malikovu strelu z otočky Hruška chytil, Malik v ďalšej akcii obišiel aj Hrušku, no jeho zakončenie do odkrytej brány zmaril jeden z obrancov. Prvé dejstvo uzavrela prudká strela Zmrhala, ktorá mierila do pripraveného Hrušku.

Vladimír Weiss st. cez prestávku trikrát striedal, Slovan prešiel na rozostavenie 4-4-2 s ofenzívnymi krajmi obrany v podaní Greena so Zmrhalom. Po zranení sa do hry vrátil Tigran Barseghjan, ktorého fanúšikovia privítali potleskom. A práve Barseghjan mohol v 47. min znížiť, v dobrej pozícii pred bránou mu však nevyšla koncovka. V 57. min Barseghjan vystrelil zo strednej vzdialenosti, lopta krásne padala pod brvno, no Hruška ju vytlačil nad. Hostia čakali na brejky, po jednom z nich mohol ísť Záhumenský na Chovana, Green sa však stihol včas vrátiť. Belasí sa naďalej snažili o zvrat a v 76. min vykresali nádej. Po tom, ako Weissa v šestnástke fauloval Záhumenský, premenil sám Weiss penaltu a vrátil nás do hry - 1:2. V 81. min mal Kucka na hlave vyrovnanie, no žiaľ, nemieril presne. V 88. min bol Kucka v ešte lepšej pozícii, loptu trafil hlavou dobre, no Hruška opäť zasiahol. Na opačnej strane šiel Rymarenko sám na Chovana, namieril do bočnej siete. Počínajúc 90. minútou bolo predsa len vyrovnané, keď Greenova hlavička po centri Lovata prešla cez Hrušku do siete - 2:2. V nadstavenom čase sa ešte neujala strela Kucku.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:2)

Góly: 76. Weiss (z 11 m), 90. Green - 22. a 38. Polievka

Žlté karty: 83. Kašia - 45. Willwéber, 67. Záhumenský

Rozhodovali: Dohál – Vitko, Košecký

Návšteva: 4055 divákov

Slovan: Chovan – Kašia, Jarjué (46. Barseghjan), Vernon – Green, Kucka, Agbo (46. Čavrič), Zmrhal (76. Lovat) – Čakvetadze (46. Kankava), Weiss (84. Adler) - Malik

Dukla: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Pišoja, Migaľa, Richtárech, Záhumenský (85. Slávik) – Franko (79. Kačerík), Rymarenko – Polievka (90. Jackuliak)

• 22' 0:1 Robert Polievka