Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 15 .kolo: MFK Skalica - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 15 .kolo | 21. október 2022 o 17:30 | 3000 (vypredané) divákov

(tréner Slovana)

„Samozrejme, prišli sme si po tri body, čo na pôde súpera nie je vždy ľahké. Vedeli sme, s čím asi Skalica na nás vyjde, že bude hrať aktívne, čo sa týka súbojovosti a dobrej organizácie hry. My sme dnes hrali dobre a konečne sme boli aj efektívni, keď sme v koncovke dali štyri góly. Nebol som spokojný s úvodom zápasu, keď Skalica prvých 5 minút hrala veľmi dobre, kým my sme 5 minút spali. Na konci sme zbytočne inkasovali, keď sme prepadli pri súboji v strede, Aďo tú loptu takisto mohol chytiť, no prebehol mu tam hráč, čiže ju nevidel ideálne. Na konci by sme však nemali dostať takýto gól. S hrou som však spokojný, bolo tam veľa dobrých výkonov i herná disciplína, aj keď tam boli niektoré veci, ktoré si samozrejme musíme odpustiť. Prišli sme si po tri body, vyhrali sme výraznejším rozdielom, s tým som spokojný a hlavne, nikto sa nezranil pred štvrtkovým pohárovým zápasom.“

Juraj Jarábek
(tréner Skalice)

„Štvrtý zápas po sebe sa mi hodnotí ťažko...Chalanom nemám v podstate čo vytknúť, my hráme dobre, dobrý futbal. Avšak pri takých chybách aké robíme a nepremieňaní šancí nemôžeme pomýšľať na bodový zisk. Mali sme dobrý vstup do zápasu, Slovan naopak udrel z prvej akcie. Vedeli sme, že má výborný rýchly protiútok, po ktorom prišla penalta. Neviem či VAR šiel alebo nie, rozhodca bol asi blízko a odpískal, musíme to rešpektovať. Náš výkon v prvom polčase nebol zlý, boli sme aktívni, hrali sme dobre, boli tam nejaké náznaky, no máme problém vo finálnej fáze. Slovan hral dnes naozaj dobre, dlho som ich nevidel takto vložených do zápasu. Boli agresívni, behaví, s výborným prechodom dopredu. Ak si necháte od Slovana streliť dva góly za minútu, ťažko sa to otáča. Druhý polčas sme my i súper prestriedali, ku koncu sme mali pár akcií, no chýbala finálna fáza. Slovan vyhral zaslúžene a držím mu palce, aby to zvládol proti Jerevanu, má na to.“