Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 13 .kolo: AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 13 .kolo | 9. október 2022 o 18:00 | 1703 divákov
4 : 0
( 2 : 0 )
AS Trenčín
20. a 58. Pires, 31. Soares, 86. Ibrahim

Belasí nastúpili oproti štvrtkovému zápasu v Bazileji s ôsmimi zmenami v základnej zostave. Na umelej tráve v Trenčíne sa začalo svižne. Už v 6. min sme mohli otvoriť skóre, keď Barseghjan kolmicou vysunul Hrnčára, ktorý však z dobrej pozície neuspel. Po štvrťhodine prvýkrát pohrozili domáci, Soares mieril tesne vedľa. Vzápätí sme prežili prvú veľkú šancu AS, keď Chovan vyrazil tečovaný pokus Gajdoša a Kupusovič dorážal nad bránu. V 20. min sme však inkasovali, keď po rohu a sérii prehraných súbojov hlavičkoval Pires do siete – 1:0. O päť minút mohlo byť vyrovnané, Vernon tiež po centri z rohu zakončil hlavou nad. Ešte väčšiu šancu sme mali v 27. min, keď Šaponjič vystihol zlú rozohrávku domácich, no zo šestnástky vystrelil tesne vedľa pravej žrde. Potvrdilo sa ´nedáš – dostaneš´, keďže v 31. min mal Soares na zadnej žrdi príliš veľa času i miesta a prudkou strelou trafil k bližšej žrdi – 2:0. Opäť mohlo byť expresne znížené, strelu Šaponjiča však na čiare odkopol obranca. V 38. min vysunul Voet kolmicou Weissa, ten však zblízka nestihol zakončiť. Prvé dejstvo uzavrela strela Hollého spoza šestnástky a Chovanov zákrok.

Vladimír Weiss st. cez polčas trikrát striedal, do hry prišli Kucka, Kankava i Čavrič. Žiaľ, želaný obrat skóre neprichádzal. Naopak, v 58. min sme prehrávali už o tri góly po presnej hlavičke Piresa. Po hodine hry to mohlo byť ešte horšie, Gajdoš mieril tesne vedľa. Belasí sa pripomenuli až v 65. min, Barseghjanova krížna strela letela vedľa. Zakrátko to skúsil Kucka spoza šestnástky, no Kukučka zasiahol. V 73. min posielal striedajúci Zmrhal loptu pred bránu, kde sa k nej dostal Čavrič, no zblízka neprestrelil domáceho brankára. Dielo skazy bolo dokonané v 86. min po tom, ako Ibrahim spoza šestnástky vymietol ľavú šibenicu - 4:0.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 4:0 (2:0)

Góly: 20. a 58. Pires, 31. Soares, 86. Ibrahim

Žlté karty: 71. Kupusovič, 89. Pires - 33. Weiss, 89. Ramirez

Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Jánošík

Návšteva: 1703 divákov

Trenčín: Kukučka – Yem (79. Mičuda), Pires, Ďuriška, Kozlovský – Bainovič – Kmeť, Gajdoš (73. Lavrinčík), Hollý (73. Ibrahim), Soares – Kupusovič (84. Witan)

Slovan: Chovan – Medveděv (46. Kucka), Križan, Voet, Vernon – Mustafič (67. Ramirez), Agbo (46. Kankava) – Hrnčár, Barseghjan (67. Zmrhal), Weiss – Šaponjič (46. Čavrič)

• 20' 1:0 Kelvin Pires