Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 11 .kolo: FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 11 .kolo | 18. september 2022 o 17:30 | 9047 divákov
0 : 0
( 0 : 0 )
FC Spartak Trnava

Vladimír Weiss st.
(tréner Slovana)

„Videli sme dobrý futbal vo výbornej atmosfére, bohužiaľ bez gólov. Mali sme snáď o jednu gólovú šancu viac, či už Jaromír Zmrhal alebo Giorgi Čakvetadze, pričom takéto príležitosti by sme mali premieňať. Aj Trnava mala šancu, keď tam bol Ristovski v skrumáži po našom zaváhaní v obrane. Po zápase v Jerevane bolo v priebehu dvoch-troch dní potrebné postaviť mužstvo na nohy. Aj preto som s bodom spokojný, aj keď samozrejme, chceli sme všetky tri. Mužstvo ukázalo lepšiu tvár, bojovalo, vedeli sme, čo sme chceli hrať. Dobre sme bránili a mali sme dve-tri sľubné príležitosti, no keď chceme vyhrať, musíme dať gól. Toto je momentálne náš problém, nie sme takí efektívni ako by sme chceli. Vpredu potrebujeme lepší pohyb, viac šancí z krídelných priestorov, a väčšiu efektivitu. Chýbali nám traja dôležití hráči, keďže André Green sa zranil, Jaba Kankava nemohol hrať a Vlado (Vladimír Weiss ml.) je po zranení. Bol to to však dobrý zápas, s bodom a prístupom som spokojný.“

Michal Gašparík
(tréner Spartaka)

„Chceli sme tri body, máme jeden. Slovan ukázal svoju kvalitu, pretože nás úplne nepustil do našej hry, aj keď druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší než ten prvý. Šancí veľa nebolo, v takýchto veľkých zápasoch zväčša defenzívy prevládajú nad ofenzívami. Tak to bolo aj teraz, preto sa to skončilo 0:0. Slovan mal svoje situácie aj po našich zaváhaniach. My sme sa v prakticky celom druhom polčase a smerom ku koncu zápasu snažili vytvoriť si nejaký tlak. Nemali sme však dostatočnú kvalitu v ofenzíve, proti nám stál kvalitný súper, ktorý dobre bránil, bojoval i behal. Ani terén nebol úplne ideálny. Nedokázali sme to pretaviť do väčších príležitostí, preto musíme brať bod.“