Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 9 .kolo: MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 9 .kolo | 3. september 2022 o 18:00 | 5350 divákov
0 : 1
( 0 : 0 )
MFK Dukla Banská Bystrica
65. Barseghjan

Belasí nastúpili s deviatimi zmenami v zostave oproti stredajšiemu duelu s DAC a v rozostavení 4-4-2. Na pekne zaplnenom štadióne predviedli prvú nebezpečnú akciu zápasu, Hrnčár prešiel po pravej strane, no nevyšla mu finálna prihrávka. Za Duklu kontroval Polievka, ktorý sa uvoľnil v šestnástke a zakončil tesne vedľa. Domáci sa osmelili a začínali byť čoraz nebezpečnejší. Faško trafil po rýchlej akcii brvno a Rymarenko mieril spoza šestnástky tesne nad. Po štvrťhodine sa však slovanisti mohli ujať vedenia, keď Šaponjič vystihol nedôraznú malú domov a obišiel Hrušku, no z uhla trafil bočnú sieť. V 20. min skúšal Faško prekvapiť Trnovského na bližšiu žrď, náš brankár stihol zasiahnuť, no zároveň bolestivo narazil do ľavej žrde. Aj preto musel ešte v prvom polčase striedať, na jeho miesto prišiel Adrián Chovan. Medzičasom nám ešte raz pomohlo brvno po rohu domácich a snahe Rymarenka na bližšej žrdi. Belasí odpovedali hlavičkou Šaponjiča, ktorej veľa nechýbalo, a zrazenou strelou Čavriča v záverečných sekundách prvého polčasu.

Dukla nám nepríjemne pohrozila aj v úvode druhého dejstva, keď sa Hanes presadil na ľavej strane a z uhla bol sám proti Chovanovi, ktorý si však jeho strelu postrážil a vytesnil ju na roh. Náš brankár si následne poradil aj s pokusom Polievku spoza pokutového územia. Vladimír Weiss st. po hodine hry dvakrát striedal, na krídla prišli Barseghjan so Zmrhalom. Náš tréner mal opäť šťastnú ruku. V 65. min centroval Vernon z ľavej strany, Šaponjič po priťuknutí Greena ešte zblízka na dvakrát nedostal loptu poza Hrušku, no Barseghjan z ďalšej dorážky už áno – 0:1. Belasí vďaka gólu získali lepšiu kontrolu nad zápasom. Pri snahe o druhý presný zásah to skúšal Kucka nožničkami, no Hruška bol pozorný. Ďalšiu šancu sme mali v 75. min, keď Barseghjan vysunul kolmicou Šaponjiča, no ten zblízka neuspel proti Hruškovi. Nasledoval roh, Barseghjan sa po ňom oprel do odrazenej lopty a tesne minul. Rušné chvíle pokračovali, po skrumáži v našej šestnástke namieril Polievka nad. Na opačnej strane mieril Zmrhal z prvej tesne nad. Posledné minúty si už belasí postrážili a dosiahli cenný ligový triumf.

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 65. Barseghjan

Žlté karty: 45. Polievka, 90. Rymarenko - 35. Kucka, 81. Vernon

Rozhodovali: Glova – Košecký, Vass

Návšteva: 5350 divákov

Dukla: Hruška – Slávik, Uhrinčať, Willwéber, Záhumenský – Richtárech (77. Franko), Ľupták – Hanes (77. Kupčík), Faško, Rymarenko - Polievka

Slovan: Trnovský (35. Chovan) – Pauschek, Križan, Voet, Vernon – Hrnčár (60. Barseghjan), Kankava, Kucka (89. Mustafič), Green – Šaponjič (89. Ramirez), Čavrič (60. Zmrhal)

• 65' 0:1 Tigran Barseghyan