Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 7 .kolo: MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2022 / 23 | 7 .kolo | 28. august 2022 o 20:30 | 2574 divákov
0 : 1
( 0 : 0 )
MFK Ružomberok
ŠK Slovan Bratislava
90. Barseghjan

Zápasový report

Vladimír Weiss st. urobil oproti štvrtkovému duelu so Zrinjski deväť zmien v základnej zostave. V bráne dostal šancu Martin Trnovský, na netradičnom poste v strede poľa nastúpil Lukáš Pauschek. Belasí sa mohli po necelých dvoch minútach ujať vedenia. Barseghjan si naviedol loptu na stred a jeho oblúčik zo strednej vzdialenosti padol na brvno domácej brány. Brankár Frühwald by bol bez šance, no zachránila ho bránková konštrukcia. Trnovský si prvý zákrok pripísal v 11. min, keď pokryl hlavičku Kelemena. O desať minút neskôr to skúsil Mustafič, no Frühwald bol pripravený. Úvodnú polhodinu uzavrel Čavrič, ktorý namieril spoza šestnástky k pravej žrdi, no tesne minul bránu. Následne prišli chvíle Ružomberka. Gerec vyslal nepríjemnú strelu spoza hráča, Trnovský si s ňou na dvakrát poradil. Kelemen zakrátko mieril po odrazenej lopte zo štandardky nad. Prvé dejstvo predsa len uzavreli belasí, Medved hlavičkoval nad.

Druhý polčas sa niesol predovšetkým v snahe belasých prebiť sa cez obranný val Ružomberka. Barseghjan to v 52. min skúsil z diaľky, mieril tesne vedľa. V 59. min našiel Barseghjan peknou prienikovou prihrávku v šestnástke Mustafiča, ten vyslal prudkú krížnu strelu, ktorú Frühwald vyrazil. Akcia pokračovala, Lovatovu ďalšiu strelu na bližšiu žrď opäť Frühwald zneškodnil. Medved zakrátko mieril z diaľky vedľa. Domáci sa pripomenuli v 71. min prienikom Regáliho, jeho strelecký pokus zrazili naši obrancovia na roh. Aktívny Lovat to v 77. min znovu skúsil na bližšiu žrď, Frühwald aj v tomto prípade zasiahol. Na opačnej strane šla Fabišova prudká strela tesne vedľa. V 81. min to znovu lietalo pred bránou domácich, na konci ´zámku´ bol Barseghjan, ktorý tesne minul pravú žrď. Záver bol rušný, belasí ustáli aj rodiaci sa brejk Ružomberka. V poslednej minúte sme ešte mali obrovskú šancu, no Šaponjič ani Green zblízka nedostali loptu za chrbát Frühwalda. Vyšlo to v nadstavenom čase, keď po akcii z ľavej strany a centri Greena hlavičkoval Barseghjan na zadnej žrdi do siete - 0:1!MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 90. Barseghjan

Žltá karta: 90. Regáli (Ružomberok)

Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Vorel

Návšteva: 2574 divákov

Ružomberok: Frühwald – Mrva, Maslo, Malý – Fabiš, Luterán (57. Halabrín), Mojžiš (83. Selecký), Madleňák – Gerec (90. Dopater), Kelemen (57. Tučný), Regáli

Slovan: Trnovský – Hrnčár (70. Kankava), Kašia, Vernon, Lovat – Barseghjan, Mustafič, Pauschek (90. Medveděv), Čavrič – Ramirez (70. Green), Medved (78. Šaponjič)

Góly
 • 90' 0:1 Tigran Barseghyan
Striedania
 • 57'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 17 Tucny
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 26 Kelemen
 • 57'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 20 Halabrin
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 4 Luteran
 • 70'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 20 Kankava
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 18 Hrncar
 • 70'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 19 Green
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 24 Ramirez
 • 78'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 9 Saponjic
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 55 Medved
 • 83'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 28 Selecky
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 2 Mojzis
 • 90+2'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 17 Medvedev
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 25 Pauschek
 • 90+2'
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 23 Dopater
  STRIEDANIE / SUBSTITUTION 15 Gerec

Neprehliadnite

Pozývame vás na zápas s DAC.
Pripravili sme pre vás viacero zaujímavých aktivít.
Vstupenky sú už v predaji.

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.