Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 6 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Fortuna liga | 2022 / 23 | 6 .kolo | 21. august 2022 o 20:30 | 3548 divákov
3 : 1
( 2 : 0 )
2. a 4. Čavrič, 72. Zmrhal
MŠK Žilina
48. Ďuriš

Belasí vyrukovali v rozostavení 3-4-3 a s desiatimi zmenami v základnej zostave oproti štvrtkovému duelu v Mostare. Nad Bratislavou sa už pred výkopom spustil dážď, ktorý bol na našu radosť nasledovaný gólmi v úvode stretnutia. Už po necelých dvoch minútach sme sa ujali vedenia, keď Hrnčár zbehol po pravej strane a Čavrič po jeho strieľanom centri napálil loptu do siete – 1:0. O dve minúty to bolo ešte lepšie, keď tentoraz Zmrhal prešiel po pravom krídle do šestnástky, dal do stredu Ramirezovi, a po jeho kontakte s loptou už Čavrič zakončil do prázdnej brány – 2:0. Žilinčania sa snažili otriasť z týchto dvoch úderov. V 12. min vyslali prvý strelecký pokus, Kopasovu strelu Chovan pokryl. Belasí to naďalej skúšali cez pravú stranu, v 22. min zbehol po krídle Hrnčár, zvnútra šestnástky mieril vysoko nad. Následne prišli chvíle hostí. Myslovičovu prudkú strelu k žrdi Chovan vytlačil. Náš brankár sa doslova zaskvel pri strele Ďuriša, ktorý to trafil po odrazenej lopte prudko k žrdi, Chovan loptu udržal pred čiarou a vytlačil ju na bránkovú konštrukciu. Hostia sa veľmi snažili o kontaktný gól, no ustáli sme aj nepríjemnú skrumáž po rohu i strelu Ďuriša k bližšej žrdi, ktorú Chovan tiež vyriešil.

Žilinčania krátko po prestávke znížili, keď priamy kop Kopasa skončil aj s prispením Chovana na brvne, no Ďuriš odrazenú loptu dorazil do siete – 2:1. Tento okamih akoby vyburcoval belasých k väčšej útočnej aktivite. V 53. min Čavrič peknou pätičkou pripravil pozíciu pre Lovata, ten zoči-voči trafil Belka. Následne Zmrhal spätnou prihrávkou našiel Čavriča, jeho strelu zrazil obranca na roh. Po centri z neho hlavičkoval Križan, Belko zasiahol. V 72. min sa nám podarilo opäť odskočiť na dva góly. Lovat získal loptu a dlhým pasom našiel Zmrhala, ktorý si pekne obhodil vybiehajúceho brankára a skóroval - 3:1. Ďalší gól mohol pridať Ramirez, zvnútra šestnástky však nezakončil dobre. Hostia sa ešte nadýchli, Kaprálik zakončil po centrovanej lopte, Chovan výborne zareagoval. Chovan následne výborne zneškodnil aj strelu Kaprálika pod brvno. Skóre sa už nezmenilo, belasí dosiahli piate ligové víťazstvo v rade.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 3:1 (2:0)

Góly: 2. a 4. Čavrič, 72. Zmrhal – 48. Ďuriš