Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 6 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina

(tréner Slovana)

„Mali sme skvelý vstup do zápasu, taký tu dlho nebol. Myslel som si, že prežijem jeden pokojný večer s dobrou hrou. Za stavu 2:0 sme žiaľ vypli a nepochopiteľnými individuálnymi chybami sme vrátili Žilinu do hry. Počítali sme s tým, že Žilina má rokmi budovaný koncept, v ktorom sa hráči vedia pohybovať a sú silní na lopte. Prevzali taktovku a mali niekoľko šancí, podržal nás Adrián Chovan. Cez prestávku sme si povedali, že musíme zvýšiť aktivitu najmä smerom hore, čo sa nám sčasti darilo. Hneď sme však dostali kontaktný gól, kde to síce hráč perfektne trafil, no u nás zaspala celá ´druhá lopta´, keď sa naši ako fanúšikovia pozerali na súperovho hráča. Žilina potom mala momenty, pri ktorých sme tŕpli, no dali sme na 3:1 a potom sme ešte mali šancu na štvrtý gól. Vzhľadom na program, ktorý máme za sebou i pred sebou, je pre nás výsledok dobrý. Musím byť spokojný s určitými fázami hry, nie som spokojný s niektorými individuálnymi výkonmi. Nebudem to rozoberať tu, to si povieme v kabíne. Niektorí hráči sú však mysľou inde, pretože niektorí majú ponuky a sú myšlienkami inde. Ešte raz – výborný úvod, no potom slabšie individuálne výkony, či už odkopy alebo prihrávky priamo na nohu rýchlym žilinským hráčom. Žiline gratulujem k tomu, čo má a čo chce hrať. Jej hráči majú všetko ešte pred sebou. My máme veľmi dobré veci, no potom vypneme na 10 minút a môžeme stratiť zápas. Toto sa nám v pohári, kde je kvalita súperov väčšia hlavne v útočnej fáze, vypomstí. S výsledkom som spokojný, rozoberieme si chyby a pripravíme sa na štvrtok. Máme niektorých zranených, chýbať nám bude aj Tigran Barseghjan, no to sa nás nikto nebude pýtať. Musíme podať oduševnený výkon, verím, že nás ľudia prídu podporiť a odvďačíme sa im postupom."

Jaroslav Hynek
(tréner Žiliny)

„Posledné zápasy, počas ktorých má Slovan náročný program, ukázali, že mu začiatky duelov robili problém. Chceli sme to využiť. Môžeme už len premýšľať o tom, či sme mali byť v úvode aktívnejší alebo si na to počkať. Do zápasu sme vstúpili zle, dostali sme dva góly. Paradoxne, následný prístup Slovana nám umožnil hrať našu hru. Dostávali sme sa do vecí, ktoré chceme a v ktorých sme úspešní. Ešte v prvom polčase sme si dokázali vytvoriť dosť šancí, aby sme duel zdramatizovali. Po prestávke sme skórovali, hneď sme mali ďalšiu príležitosť urobiť niečo so zápasom. Je otázka, ako by Slovan zareagoval, ak by sa nám to podarilo. Naopak, dostali sme tretí gól, ktorý nám vzal šancu bojovať o výsledok. Mali sme ešte jednu šancu na zníženie na 2:3, ale to už bol skôr vabank, mohli sme aj znovu inkasovať. Niektoré veci sme zahrali dobre, možno by sme si mohli povedať, že je to škoda. Ja si to nemyslím, tam je totiž potrebná kvalita a pokoj v situáciách v ofenzíve i defenzíve, a tú sme tam dnes nemali.“

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.
Na Tehelnom poli si budete môcť aj naďalej vychutnať pivo Staropramen.