Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Fortuna liga 4 .kolo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica
Fortuna liga | 2022 / 23 | 4 .kolo | 7. august 2022 o 18:00 | 3308 divákov
3 : 0
( 1 : 0 )
45. Zmrhal, 52. Šaponjič (z 11 m), 66. Hrnčár
MFK Skalica

Vladimír Weiss st. urobil oproti štvrtkovému duelu s Olympiakosom sedem zmien. Belasí boli podľa očakávaní od úvodných minút iniciatívnejší, na väčšie šance si však museli chvíľu počkať. Sľubne vyzerala kombinácia z 9. min, na jej konci bol Zmrhal, ktorého snahu o zakončenie zmaril obranca Skalice. O tri minúty mali tutovku hostia. Baumgartner bol osamotený v strede šestnástky a vystrelil k ľavej ždi, Chovan sa parádne natiahol a podržal belasých. Tí vyslali ďalšie zakončenie v 21. min, Kašiova hlavička bola tečovaná na roh. Po polhodine prišla aj naša prvá veľká príležitosť. Lovat centroval a Šaponjič hlavičkoval, Junas pri svojej ľavej žrdi bravúrne vyrazil. Hrnčár ešte bleskovo dorážal, no Skaličania loptu s vypätím všetkých síl udržali pred bránkovou čiarou. Zakrátko to skúsil Čavrič, keď mieril zo šestnástky k pravej žrdi, Junas vyrazil na roh. Rušné chvíle prišli v závere polčasu a v trojminútovom nadstavenom čase. Najprv si Chovan poradil s hlavičkou Rudzana. Následne už v nadstavenom čase Agbo centroval z ľavej strany, Junas loptu len vyrazil pred seba, kde sa Zmrhal najlepšie zorientoval a z otočky namieril pekne k žrdi – 1:0. O niekoľko sekúnd neskôr vyslal Mustafič pekný pas na obranu opäť na Zmrhala, ktorý sa z prvej oprel do lopty, no Junas na dvakrát zasiahol.

Skalica predviedla v úvode druhého polčasu nebezpečný brejk, Yao už bol v šestnástke, no Voet výborne odvrátil rodiacu sa hrozbu. V 51. min opäť Mustafič poslal krásny pas za obranu Zmrhalovi, ktorého v poslednej chvíli fauloval Václav. Nariadenú penaltu Šaponjič s prehľadom premenil, Junasa poslal na opačnú stranu – 2:0. Dva pekné momenty ponúkla 57. min – najprv Lovatovu strelu zo strednej vzdialenosti k žrdi Junas efektne chytil, vzápätí to skúsil Green, no aj v tomto prípade uspel brankár hostí. Záhoráci sa nevzdávali, Yao sa snažil zakončiť na zadnej žrdi, naša obrana včas zasiahla. Z diaľky to následne skúsil Nagy, Chovan bol pripravený a vyboxoval jeho prudkú strelu. V 66. min sme zvýšili na rozdiel triedy. Mustafič sa na hranici pokutového územia neulakomil, posunul napravo Hrnčárovi, ktorý obstrelil Junasa a lopta šla od vzdialenejšej žrde do siete – 3:0. Belasí si kontrolovali náskok, Skalica sa sympaticky snažila aspoň o čestný presný zásah. Vladimír Weiss st. v závere využil všetky striedania, do hry prišli aj Jaba Kankava či Žan Medved. Skóre sa už nezmenilo, Slovan si postrážil svoj trojgólový náskok.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 3:0 (1:0)

Góly: 45. Zmrhal, 52. Šaponjič (z 11 m), 66. Hrnčár

Žlté karty: 31. Čavrič, 42. Voet, 68. Kašia – 51. Václav, 52. Haša, 90. Blažek

Rozhodovali: Očenáš – Štrbo, Zemko

Návšteva: 3308 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Kašia (84. Kankava), Voet, Lovat – Mustafič, Agbo – Zmrhal (57. Medveděv), Green (57. Ramirez), Čavrič (40. Barseghjan) - Šaponjič (84. Medved)

Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Rudzan, Václav – M. Nagy (76. Černek), Hollý (61. Potoma) – Baumgartner (46. Mihalík), Šebesta (46. Vlasko), Yao (61. Fábry) – Haša

• 45' 1:0 Jaromir Zmrhal