Úvod Zápasy Sezóna 2022/23 Liga majstrov 1. kolo kvalifikácie Ligy Majstrov: FC Dinamo Batumi - ŠK Slovan Bratislava
Liga majstrov | 2022 / 23 | 1. kolo kvalifikácie Ligy Majstrov | 13. júl 2022 o 19:00 | Adjarabet Arena
1 : 2
( 0 : 0 )
FC Dinamo Batumi
104. Davitašvili
115. Barseghjan, 120. Weiss

Zápasový report

Vladimír Weiss st. urobil oproti prvému zápasu štyri zmeny v zostave – dôveru od začiatku dostali na rozdiel od uplynulého týždňa Lukáš Pauschek, Dávid Holman, Giorgi Čakvetadze i Aleksandar Čavrič. V beznádejne vypredanej aréne mali prvý náznak príležitosti belasí. Weiss v šestnástke hľadal Čavriča, loptu mu doslova spod nohy uchmatol brankár Kupatadaze. Prvá štvrťhodina neponúkla gólové šance. Domáci sa hnaní publikom snažili vytvoriť si optickú prevahu, no slovanisti pracovali v defenzíve spoľahlivo a nepúšťali ich do zakončenia. V 16. min sme museli ustáť nepríjemný záver pred našou bránou, keď lopta viackrát poskakovala v pokutovom území. Zverenci Vladimíra Weissa st. sa snažili nachádzať voľné okienka v domácej obrane. Po necelej polhodine rozbehol Holman akciu kolmicou na Čavriča, ten mu vracal do druhej vlny, no Holmanova strela bola zablokovaná. Na opačnej strane to skúsil Teidi, spoza šestnástky mieril nepresne. V samom závere prvého polčasu ešte Kankava hľadal vpredu Holmana, no Kupatadze všetko vyriešil včasným vybehnutím.

Vladimír Weiss st. cez polčas striedal, namiesto Holmana prišiel Šaponjič. Belasí mali v druhom polčase prvý náznak príležitosti. Čavrič strieľaným centrom našiel v strede Čakvetadzeho, ten sa však nedostal do koncovky. Následne Čavričov pokus do stredu pokryl Kupatadaze. Vzápätí prišli nepríjemné chvíle na opačnej strane. Flamarionov tečovaný pokus ešte Chovan bez ťažkostí chytil, no pri dobre mierenej strele Davitašviliho k žrdi sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu vytlačil na roh. Chovan zvládol aj situáciu pri snahe striedajúceho Jigauriho. Belasí sa pripomenuli – Zmrhal po neprehľadnej situácii vyslal krížnu strelu, Kupatadaze znovu zasiahol. V 72. min sme mali k dispozícii štandardku z dobrej pozície, Kuckova prudká strela preletela tesne nad brvnom. Belasým vyšla v 86. min dobrá akcia po osi Barseghjan - Zmrhal - Weiss, posledne menovaný mieril z dobrej pozície nad. Šance sme videli aj v nadstavenom čase. Batumi najprv poriadne ´zavarilo´ belasým, tí to ustáli. Následne ponúkol Medveděv ideálnu loptu Šaponjičovi, ktorý však hlavou sám pred Kupatadzem namieril nad. V riadnom hracom čase gól nepadol, nasledovalo teda predĺženie.

V prvom predĺžení malo Batumi loptu častejšie na svojich kopačkách. V 100. minúte zakončil z prvej Flamarion, Chovan bol pripravený. Tesne pred koncom prvého predĺženia sme však už neustáli akciu domácich po ich pravej strane. Davitašvili prešiel do šestnástky a prestrelil Chovana - 1:0.

Do hry šiel Ramirez namiesto Pauscheka, belasí už vsadili všetko na ofenzívu. Batumi však bolo naďalej nebezpečné, Davitašvili vyslal prudkú strelu tesne vedľa našej ľavej žrde. V 115. min sme sa dočkali vyrovnania - Barseghjan prešiel po pravej strane, vystrelil a Kaputadze bol proti tečovanej strele bezmocný - 1:1. V nadstavenom čase predĺženia Weiss ml. šokoval celý štadión a priamo z rohu poslal loptu do siete - 1:2! Belasí tak postúpili do ďalšieho kola, v ktorom si zmerajú sily s Ferencvárosom.

FC Dinamo Batumi – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0) po predĺžení

Góly: 104. Davitašvili - 115. Barseghjan, 120. Weiss

Žlté karty: 70. Rekhviašvili, 100. Palavandišvili, 113. Davitašvili - 26. Kucka, 113. Weiss

Rozhodovali: Nobre – Martins, Almeida (všetci Portugalsko)

Batumi: Kupatadze – Chabradze (85. Palavandišvili), Rekhviašvili, Azatskij, Azarov (106. Navalovski) – Teidi (85. Vatsadze), Altunašvili (113. Radin) – Mamučašvili, Bidzinašvili (62. Jigauri), Davitašvili - Flamarion

Slovan: Chovan – Medveděv (114. Green), Kašia, Abena, Pauschek (106. Ramirez) – Kankava – Čakvetadze (62. Barseghjan), Holman (46. Šaponjič), Kucka (114. Mustafič), Weiss – Čavrič (67. Zmrhal)