Úvod Zápasy Sezóna 2016/17 Fortuna liga 25 .kolo: FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava
Fortuna liga | 2016 / 17 | 25 .kolo | 1. apríl 2017 o 15:30 | 2031 divákov
2 : 3
( 0 : 1 )
FK Železiarne Podbrezová
69. Viazanko, 87. Kuzma
25. Soumah, 60. Priskin, 77. Schet

V príjemnom jarnom počasí sa od úvodu hralo vo vysokom tempe. Ako prví pohrozili domáci, prienik Podia však zastavil čistým obranným zákrokom Saláta a Vajda potom mieril z 25 metrov nad. V 6. min boli belasí blízko k úvodnému gólu. Sekulič vyslal z pravého krídla strieľaný center, ktorý si Turňa zrazil nečakane smerom na bránu a len postreh Kuciaka zachránil domácich od vlastného gólu. O minútu neskôr našiel Kubík v šestnástke Čavriča, ten v ťažkej pozícii mieril vedľa. Ján Mucha si prvý raz zachytal v 10. min, keď pri pravej žrdi skrotil prudkú strelu Polievku. Ivan Vukomanovič musel v 17. min nútene striedať, zraneného Vernona de Marca nahradil Ruben Ligeon. Podbrezová sa opäť pripomenula v 24. min, Polievka pálil z voleja nad bránu. Hneď vzápätí sa potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš,“ keď Oršula vyviezol loptu stredom a posunul ju Soumahovi. Ten perfektne nabil na ľavú stranu šestnástky Priskinovi, ktorý vyslal prudký strieľaný center pred bránu a Soumah v páde doklepol do siete – 0:1. Od tohto momentu prebrali slovanisti iniciatívu a domácich prakticky do ničoho nepúšťali. V 33. min im navyše vyšiel rýchly brejk, po ktorom Priskin strelou spoza šestnástky poriadne natiahol Kuciaka. Rýchly Čavrič v 39. min s ľahkosťou prebehol okolo Kupčíka, no v ďalšom postupe ho zastavil vybiehajúci Kuciak.

Krátko po prestávke mali železiari k dispozícii priamy kop z hranice šestnástky, Mucha po pokuse Podia zasahovať nemusel. Pred bránou belasých to „horelo“ aj o dve minúty neskôr po strieľanom centri Polievku, lopta sa našťastie odrazila mimo nebezpečného priestoru pred Muchom. Po hodine hry centroval Čavrič z rohu na zadnú žrď a Oršula prehlavičkoval vybiehajúceho Kuciaka. Pred päťkou sa k lopte ako prvý dostal Kóňa, okamžite namieril do odkrytej brány a Priskin ešte pred čiarou jemne zmenil smer strely – 0:2. O tri minúty to už mohlo byť rozdielom triedy, Sekuličovej krížnej strele z ľavej strany šestnástky chýbali milimetre. Podbrezová pohrozila v 68. min, Mikuš hlavičkoval zvnútra šestnástky do priestoru, kde bol pripravený Ján Mucha. O minútu neskôr už ani Mucha nestačil na hlavičku Viazanka, ktorý voľný v šestnástke zakončil po centri Polievku – 1:2. Železiari sa po góle nadýchli k náporu, no belasí dobre bránili, navyše sa im otváral priestor na brejky. Po jednom z nich Soumah v 77. min vykúzlil nádhernú prihrávku, keď z pravej strany šestnástky našiel pri vzdialenejšej žrdi Scheta, ktorý pred prázdnou bránou nezaváhal - 1:3. V 86. min mohol Čavrič pridať štvrtý gól, no jeho pokus zo šestnástky Kuciak vyrazil. Nasledoval krutý trest, Kuzma v 87. min napálil z 25 metrov do ľavého horného rohu a Mucha bol bezmocný. Takmer okamžite kontroval Savičevič, napriahol zo strednej vzdaielnosti a mieril k ľavej žrdi, Kuciak však zasiahol. V hektickom závere vrhli domáci všetky sily do útoku, no vyloženú šancu si už nevypracovali a zápas sa tak skončil zaslúženým víťazstvom belasých.

• 25' 0 : 1 10 Seydouba Soumah
  • 60' 0 : 2 20 Tomáš Priškin
  • 69' 1 : 2 2 Miroslav Viazanko
  • 77' 1 : 3 99 Mitchell Stuart Schet
  • 87' 2 : 3 15 Kamil Kuzma