Úvod Správy Európska liga Kašia: Ešte nie je koniec

Kašia: Ešte nie je koniec

Guram Kašia po zápase s PAOK FC.

Po štvrtku naďalej platí, že v Európe nás na novom Tehelnom poli zdolali len Wolverhampton, Braga a FC Kodaň. S gréckym vicemajstrom PAOK FC sme aj v druhom zápase v rámci F-skupiny Európskej konferenčnej ligy remizovali, tentoraz 0:0.

Pred posledným hracím dňom sme zostali na postupovej druhej priečke so ziskom 8 bodov a skóre 8:5. Tretí je PAOK, ktorý má tiež 8 bodov, a o gól horšie skóre (6:4).

Práve s PAOK si to v poslednom kole na diaľku rozdáme o postup. V Kodani potrebujeme získať rovnaký počet bodov ako grécky tím, ktorý doma vyzve Lincoln Red Imps. Vzhľadom na vyrovnané vzájomné zápasy (1:1 a 0:0) môže pri prípadnej rovnosti bodov rozhodnúť celkové skóre.

Doma sme chceli Grékov zdolať. V defenzíve sme súpera na možno dve situácie nepustili do vážnejších šancí, vpredu sme boli zrejme najbližšie ku gólu po prieniku Jurija Medveděva v závere prvého polčasu. Po prestávke zase neuspel hlavičkou André Green, keď brankár Paschalakis zasiahol na čiare.

Netreba však zabúdať, že aj remíza znamená cenný bod do skupiny a dôležité body do koeficientu.

„V defenzíve sme si ako celý tím viedli veľmi dobre, súperovi sme veľa nedovolili. Vpredu sme však opäť ako celý tím mohli byť nebezpečnejší. Mali sme niekoľko nie úplne vyložených šancí, avšak mohli sme skórovať. Výsledok 0:0 je však z pohľadu obrazu hry logickým vyústením pre oba tímy. V záverečných možno dvadsiatich minútach sme sa snažili viac zatlačiť, no veľká šanca neprišla. Celkovo sme boli veľmi dobre organizovaní, no niečo nám chýbalo, aby sme dokázali vyhrať,“ povedal Guram Kašia, ktorý patril k pilierom našej defenzívy a viackrát včasným zákrokom zabránil nebezpečným akciám PAOK.

Aj koncom septembra v Solúne sa body medzi Slovanom a PAOK delili, avšak vtedy to bol iný zápas než teraz, na konci novembra na Tehelnom poli, ktoré muselo zostať prázdne.

„Myslím si, že tempo zápasu bolo nižšie než v Solúne, kde sa hralo viac hore-dole. Aj z dôvodu, že sa hralo bez fanúšikov, to bolo doma odlišné. Ak by boli na štadióne, určite by nás potlačili aspoň o takých 10 percent dopredu a pomohli by nám,“ pokračoval gruzínsky reprezentant.

Naša postupová nádej stále žije, aj keď v Kodani to bude určite náročné. Kým však existuje šanca, treba sa o ňu pobiť. „V Kodani sa pokúsime vyhrať, to je jediná možnosť, ktorá nám zostáva. Ešte nie je koniec a my budeme bojovať o šancu až do poslednej chvíle. Bude to veľmi ťažké, ale vo futbale je všetko možné,“ uzavrel Guram Kašia.  

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Veľký zážitok v Lige majstrov pre vaše deti.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.