Úvod Správy Európska liga Remíza je zrejme spravodlivá, no pri lepšom dni sme ich mohli zdolať

Remíza je zrejme spravodlivá, no pri lepšom dni sme ich mohli zdolať

Názory trénerov po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA ŠK Slovan Bratislava – PAOK FC (0:0).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Chceli sme vyhrať, chceli sme byť trochu aktívnejší ako ukázal priebeh. Chýbala nám väčšia kvalita a dravosť v útoku. S výkonom som spokojný čo sa týka defenzívy, snahy a dobrého bránenia, no vpredu sme neboli takí nebezpeční, aby sme vyhrali. Malo tam byť viac nábehov za obrannú líniu, ktorá hrala dosť vysoko. V prvom polčase sme si po dobrej akcii vytvorili jednu veľkú príležitosť a nejaké pološance či centre, hostia mali tiež šancu. Nechceli sme to úplne otvoriť, chceli sme stále žiť, hráčom som hovoril, že aj v 80. minúte je stav 0:0 dobrý, pretože potom sme mohli zariskovať. Videli sme však, že keď sme to trochu otvorili, PAOK bol okamžite nebezpečný a išiel do brejkov. Stále si však myslím, že sa s nimi dalo dnes hrať lepšie a pri takom našom lepšom dni sme ich mohli zdolať. Remíza je možno spravodlivá, čo sa týka toho, čo oni chceli hrať, málo pre nás pri pohľade na to, čo sme chceli. Škoda, že tu nemohli byť fanúšikovia, dotlačili by nás ešte do väčšej aktivity a dodali by nám energiu.

Otázka je, či toto bol v danom momente náš strop. Myslím si, že pred zranením bol Vlado (Vladimír Weiss ml.) aj Ezekiel Henty v lepšej kondícii, ako keď sme hrali dajme tomu v Berne, tam mali takú lepšiu kondíciu čo sa týka ofenzívnej sily, a viac nábehov než dnes. Pochopiteľne, hráč po zranení sa do toho ťažšie dostáva, tak to bolo v prípade Vlada aj iných hráčov. Veril som Ezovi, že dnes urobí jeden-dva brejky, ale dávali si naňho dobrý pozor. Celkovo sme vpredu nemali dobrý pohyb za chrbát obrany, nebolo tam toľko nábehov ako napríklad v Solúne. Chceli sme, no to je futbal, musíte rešpektovať aj súpera.

Ešte nie je koniec, vo futbale je všetko možné. Verím, že v Kodani môžeme vyhrať ťažký zápas, a zároveň nikde nie je napísané, že PAOK doma vyhrá o päť či šesť gólov. Kodaň u nás vyhrala, ale nebola taká dominantná ako sme si možno mysleli, my sme vtedy nehrali tak sebavedomo do ich obrany. Von pôjdeme hrať na riziko, víťazstvo, možno uvoľnenejšie ako dnes, môžeme tam len získať. Najprv nás však čakajú dva ligové duely, a potom Kodaň, kde sa teším aj na futbalovú atmosféru a plný štadión.

Samozrejme, keď vám chýba dobrý hráč, je to strata. Jaba Kankava je vynikajúci hráč a človek, ktorého to silne zasiahlo. Ibi Rabiu a Uche Agbo hrali výborne, stred sme mali kompaktný, Ibi bol silný na lopte, Uche vybojoval kopec lôpt. Jaba nám chýbal, ale títo dvaja hrali veľmi dobre.“

Razvan Lucescu (tréner PAOK): „Pochopiteľne, radšej by som bral víťazstvo. Avšak remíza 0:0 vonku v Bratislave s kvalitným súperom nám dáva možnosť, aby sme v poslednom zápase skupiny rozhodli naším výkonom a výsledkom s Lincolnom o postupe zo skupiny. Pre Slovan to bude v Kodani ťažké. Čelili sme dobrému súperovi, oba tímy dnes mohli definitívne rozhodnúť o postupe. Pre nás je dobré, že žijeme, a v poslednom kole chceme vyhrať a zároveň dať viac gólov.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.