Úvod Správy Mládež Starší dorast zvíťazil v Košiciach

Starší dorast zvíťazil v Košiciach

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii dorastenecké výbery ŠK Slovan Bratislava.

Starší dorastenci absolvovali ďalekú cestu do Košíc, a vracali sa vo výbornej nálade. Zverenci Michala Suchomela sa v Košiciach už v priebehu prvého polčasu ujali dvojgólového vedenia, keď skórovali Martin Mišovič a Martin Kušnír. Domáci síce v úvode druhého dejstva znížili, no slovanisti si už cenné víťazstvo vziať nenechali. V závere ešte Tomáš Juraj Vaško a Martin Mišovič upravili na konečných 4:1 v náš prospech. Belasá U19 je na druhom mieste tabuľky s trojbodovým mankom na Žilinu, ktorá má jeden zápas k dobru.

Mladší dorastenci privítali Košice v Bratislave, a žiaľ, aj v tomto prípade boli úspešnejší hostia. Mladší dorast dohrával od 42. minúty bez vylúčeného Gabriela Samuela Sikorjaka. Košičania v druhom polčas presilovku využili a celkom štyrikrát skórovali. Za Slovan korigoval Andy Masaryk. Belasá U17 sa v tabuľke nachádza na šiestom mieste.

Mladší dorast do 16 rokov (U16) naopak hral od 44. minúty v početnej prevahe po vylúčení košického hráča. Naša U16 však presilovku nevyužila a v 54. minúte inkasovala rozhodujúci gól z pokutového kopu. Po tesnej prehre sú belasí v tabuľke na piatej priečke.