Úvod Správy Niké liga Topiaci sa slamky chytá

Topiaci sa slamky chytá

Reakcia ŠK Slovan Bratislava na vyjadrenie FC Spartak Trnava.

Topiaci sa aj slamky chytá? FC Spartak Trnava v dnešnom vyjadrení uviedol niekoľko z nášho pohľadu zavádzajúcich skutočností. ŠK Slovan reaguje na tieto vyjadrenia a uvádza skutočnosti na pravú mieru.

Opätovne chceme zdôrazniť, že zápas FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava predčasne ukončil hlavný rozhodca. Zástupcovia ŠK Slovan vnímali extrémne vysoké bezpečnostné riziko, ktoré panovalo na štadióne v Trnave, okrem iného aj absencia SBS pod domácim kotlom (viď. priložená fotografia). Podľa nás bolo riziko natoľko vysoké, že v prípade pokračovania zápasu mohlo ísť aj o zdravie a životy hráčov, členov realizačného tímu či ďalších aktérov na ihrisku. Riziko vonkoncom nemohlo zmiznúť iba vyprataním sektora s našimi fanúšikmi, keď pritom paradoxne celý konflikt vyvolali domáci fanúšikovia.

Preto rozhodnutie hlavného rozhodcu považujeme za správne a v danej chvíli za jediné možné. Správnosť rozhodnutia rozhodcu i nášho postoja potvrdzuje verejné vyjadrenie Petra Franceho, bezpečnostného manažéra SFZ a UEFA, ktorý taktiež verejne vyhlásil, že by si nevedel predstaviť pokračovať v zápase pre hroziace riziká, ktoré na štadióne v Trnave pretrvávali.

ŠK Slovan odmieta tvrdenia o tom, že by úmyselne klamal alebo zavádzal informáciou, že sa na streche štadióna, resp. nad sektorom hostí nachádzali fanúšikovia Trnavy. Video-záznamy a fotografie jasne dokazujú, že nad sektorom boli fanúšikovia Trnavy, ktorí vyvesili hanlivý transparent, ktorého obsah potvrdzuje, že bol súčasťou predzápasovej choreografie. Toto len potvrdzuje, že to bola dlho plánovaná agresívna akcia voči našim fanúšikom. Priaznivci Trnavy, ktorí sa nachádzali nad sektorom hostí, vhadzovali pyrotechniku v červeno-čiernej farbe a rôzne iné predmety na našich fanúšikov do nášho sektora.

Každý súdny človek si na udalosti urobí svoj názor, a vo veľkej miere sa im venovali aj médiá a televízie. FC Spartak Trnava úmyselne vytiahol televíziu TA3, a sme presvedčení, že len z dôvodu, že rovnaký majiteľ vlastní aj ŠK Slovan Bratislava. Vo všetkých celoplošných televíziách odzneli v pondelok reportáže, resp. výstupy s podobným obsahom. Tým, že Spartak Trnava „vytiahol“ len Televíziu TA3, len potvrdzuje tendenčnosť svojho vyjadrenia.

Všetky dôležité a detailné informácie, ktoré z nášho pohľadu dokazujú fatálne zlyhanie organizátora, čiže FC Spartak Trnava, spolu s naším stanoviskom, sme odoslali riadiacemu orgánu súťaže, čiže Únii ligových klubov. Nebudeme opakovať to, čo už bolo povedané, ale považovali sme za potrebné uviesť na pravú mieru zavádzajúce tvrdenia trnavského klubu.

Rozhodnutie o ďalšom osude zápasu či disciplinárnych dôsledkoch prináleží Únii ligových klubov a Disciplinárnej komisii SFZ. Aj z tohto dôvodu sa nateraz nebudeme k téme ďalej vyjadrovať, a naša energia bude smerovať k príjemnejším povinnostiam spojených s domácim zápasom Európskej konferenčnej ligy.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prinášame aj návod, ako si uplatniť predkupné právo.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
Zápas s Komárnom odohráme v sobotu v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Pozrite si najdôležitejšie momenty úvodného zápasu 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov.
Pozrite si vyjadrenia trénera Weissa po zápase v Celje.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.