Úvod Správy Charitatívne projekty Na Tehelnom poli bolo otvorené veľkokapacitné očkovacie centrum

Na Tehelnom poli bolo otvorené veľkokapacitné očkovacie centrum

Očkovacie centrum je určené pre celý Bratislavský kraj.

ŠK Slovan Bratislava poskytol priestory na štadióne Tehelné pole na účely veľkokapacitného očkovacieho centra pre celý Bratislavský kraj. V očkovacom centre sa bude pri dostatku vakcín môcť zaočkovať 2500 ľudí denne z celého Bratislavského kraja.

Tehelné pole je najzelenším a najmodernejším štadiónom v strednej Európe, pre súčasnú dobu je však dôležité konštatovanie, že jeho priestory patria k najbezpečnejším na Slovensku. Vo vzduchotechnike je inštalovaná ionizačná technológia, vďaka ktorej sa vzduch kompletne vymení každých 15 minút. Táto technológia je na Slovensku použitá len v šiestich budovách. V priestoroch očkovacieho centra sú umiestnené veľkokapacitné UVC žiariče, výhodou je viacnásobné zálohovanie pri dodávke elektrickej energie.

ŠK Slovan na účely očkovacieho centra poskytol kongresovú sálu, časť zázemia, šatní a VIP priestorov. Fungovanie štadióna je nastavené tak, že sa môže odohrať futbalový zápas s divákmi a súčasne môže prebiehať očkovanie. „Ministerstvo zdravotníctva nám prisľúbilo približne 5200 dávok vakcín na týždeň, my sme pripravení fungovať 7 dní v týždni a predĺžiť otváracie hodiny na 12 hodín denne. Všetko závisí na objeme vakcín, ktoré dostaneme. Máme k dispozícii najmodernejší priestor s najlepšími ionizačnými a inými technológiami, vysoké stropy a perfektné inštruktážne tabule, ktoré hovoria o tom, ako ďaleko majú ľudia od seba stáť. Lekár kraja vyzýva ľudí, aby chodili presne na čas, ktorý im bol určený, čím zabránime ich zhlukovaniu. Z priestorov mám výborný pocit a myslím si, že to bude perfektne logisticky zabezpečené. Sme v dobe, keď ide o zdravie a životy, peniaze sú sekundárne. Musím poďakovať partnerovi NFŠ, že bol veľmi ústretový a nepristupoval k tomu ako k biznisu, ale takisto ako k veľkorysosti až filantropii. ŠK Slovan nám veľkoryso prepustil svoje priestory, v ktorých by normálne fungoval, čiže niektoré časti zázemia, šatní či VIP zóny,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba. 

Vakcinačné centrum bude nateraz v prevádzke počas víkendov od 8:00 do 18:00, očkovať sa bude vakcínami AstraZeneca. Pri dostatku vakcín bude možné predĺžiť otváraciu dobu a očkovať 2500 ľudí denne. Prihlasovanie na očkovanie bude spustené prostredníctvom portálu korona.gov.sk.

ŠK Slovan okamžite a promptne vyhovel žiadosti BSK ako prevádzkovateľa očkovacieho centra o poskytnutie priestorov. Klub chce po tom, ako minulý týždeň venoval mestským častiam desiatky tisíc respirátorov, aj touto formou pomôcť Bratislave a celému kraju.

„Vnímame vážnosť situácie, akej na Slovensku čelíme, a hľadáme možnosti, ako pomôcť Bratislave. Preto sme venovali respirátory pre mestské časti a poskytli priestory na očkovacie centrum. Aj týmto spôsobom môžeme dopomôcť k urýchleniu návratu do normálneho života, čo je samozrejme spojené aj s návratom ľudí na štadióny. Od prvého momentu sme boli myšlienke očkovacieho centra na Tehelnom poli otvorení a hľadali sme cestu ako vyhovieť požiadavkám BSK. Som rád, že si vybrali práve nás, hoci mali v Bratislave viac možností. Len to potvrdzuje unikátnosť štadióna, ktorý využíva najmodernejšie technológie aj v zmysle bezpečnosti a výmeny vzduchu. Budeme radi, keď pandémia pominie a budeme sa môcť opäť na štadióne stretnúť s našimi fanúšikmi, ktorí sú pre nás veľmi dôležití,“ vyhlásil generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml., ktorý zároveň priblížil, v akom režime bude Tehelné pole fungovať počas prevádzky veľkokapacitného očkovacieho centra. „Počas prevádzky očkovacieho centra budeme súčasne hrať domáce zápasy. Sme schopní v jednom momente odohrať zápas aj s divákmi na štadióne, a zároveň mať v prevádzke očkovacie centrum. Sme pripravení na všetky alternatívy a verím, že už čoskoro príde ten čas, keď sa budeme môcť stretnúť na Tehelnom poli, kde budeme chcieť dopriať ľuďom konečne aj nové a pozitívne myšlienky, aby sa opäť mohli tešiť z futbalu a života,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.