Úvod Správy Niké liga Bajrič: Som si istý, že naše góly prídu

Bajrič: Som si istý, že naše góly prídu

Kenan Bajrič pred zápasom so Sereďou.

V dnešnom modernom futbale sú klasické stopérske výpady skôr výnimkou než pravidlom. O to viac poteší, keď sa stopérovi podarí prejsť celé ihrisko a dokonca skórovať. Kenan Bajrič aj z tohto dôvodu nezabudol na 17. august 2019.

Belasí vtedy hrali so Sereďou na myjavskom štadióne a bol to práve Kenan, kto gólovo načal súpera. A urobil tak vskutku štýlovo – prešiel stredom cez celé ihrisko, narazil si loptu s Davidom Strelcom a ako skúsený útočník prekonal vybiehajúceho brankára. „Pamätám si na ten zápas. Zrejme aj preto, že nedávam toľko gólov, a každý mi tak zostane v pamäti (úsmev). Bol to možno trochu nezvyčajný gól, strední obrancovia málokedy zakončujú po samostatnom úniku. Nebojím sa však využiť voľný priestor a aj takýmto spôsobom podporiť ofenzívu. Celkovo sme vtedy odohrali výborný zápas, niečo podobné chceme zažiť aj teraz,“ zaspomínal si slovinský stopér na zápas, ktorý sme napokon vyhrali 4:0. 

So Sereďou máme v lige stopercentnú bilanciu, naplno sme bodovali vo všetkých siedmich zápasoch s celkovým skóre 19:3. Štatistika hovorí v náš prospech, na ihrisku však nehrá žiadnu úlohu. Nemôžeme sa na to pozerať rečou čísiel, každý zápas je iný. Neočakávam nič jednoduché. Ihrisko pravdepodobne nebude najlepšie, no je rovnaké pre oba tímy a rovnako ako v Ružomberku nebudeme hľadať žiadne výhovorky. Musíme sa koncentrovať len na nás, na našu hru a neriešiť veci, ktoré aj tak nedokážeme zmeniť. Chceme získať tri body, a za tým si pôjdeme od prvej minúty,“ rázne vyhlásil Kenan Bajrič.

Belasí si sami uvedomujú, že vo výkone z predchádzajúceho duelu s Pohroním bol priestor na zlepšenie. „Sami vieme, že to nebolo ideálne, na konci je však dôležité, že sme získali tri body. V zápase so Sereďou potrebujeme dať viac gólov než jeden, aby sme sa v záverečných minútach nemuseli obávať o výsledok a brániť tesný náskok. Od začiatku sa musíme tlačiť za gólmi a snažiť sa čím skôr načať súpera,“ hovorí 190-centimetrový obranca, ktorý aj na jar podáva stabilné výkony. V roku 2021 sme zatiaľ neinkasovali, a túto šnúru si chceme udržať čo najdlhšie. „Pre mňa ako obrancu je čisté konto logicky prioritou. Je to zásluha dobrej hry celej našej obrany a tímu. Aj teraz si chceme udržať nulu a som si istý, že prídu aj góly v súperovej sieti.“

Naše mužstvo už počas celého tohto týždňa trénovalo na prírodnej tráve. Aj počasie praje futbalu oveľa viac než povedzme pred dvomi týždňami v Ružomberku. „Toto počasie človeku dodáva energiu. Celkovo viac praje futbalu, je oveľa príjemnejšie než v prvom jarnom zápase,“ usmieva sa Kenan Bajrič, ktorý si stabilnými výkonmi vypýtal v závere minulého roka aj pozvánku do slovinskej reprezentácie. V strede obrany máme k dispozícii troch reprezentantov svojich krajín. „Chcem pokračovať v dobrých výkonoch v Slovane a zlepšovať sa. Potom prirodzene prídu aj ďalšie dobré veci, ako napríklad aj reprezentácia. Všetko dobré príde časom. Budem na sebe ďalej pracovať a poctivo trénovať," uzavrel Kenan Bajrič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.