Úvod Správy Niké liga David Strelec medzi 50 najlepšími mladými hráčmi sveta

David Strelec medzi 50 najlepšími mladými hráčmi sveta

Náš útočník je medzi 50 najtalentovanejšími hráčmi sveta vo veku do 20 rokov.

Prestížny francúzsky denník L´Equipe pravidelne zostavuje rebríček päťdesiatich najlepších hráčov sveta vo veku do 20 rokov. V tomto rebríčku zväčša dominujú hráči z európskych veľkoklubov, medzi päťdesiatku najlepších sa však teraz dostalo aj jedno meno zo Slovenska.

L´Equipe zaradil odchovanca Slovana Bratislava Davida Strelca medzi 50 najlepších mladých hráčov sveta narodených v roku 2001 a neskôr.

David Strelec sa dostal do jedného výberu s hráčmi, ktorí pravidelne hrávajú najkvalitnejšie európske súťaže. Na čele rebríčka je Ansu Fati z Barcelony, v elitnom výbere nájdeme aj ďalšie známe mená ako Bukayo Saka a Gabriel Martinelli z Arsenalu, Giovanni Reyna z Dortmundu či Mason Greenwood z Manchestru United.

Nášmu mladému útočníkovi patrí v rebríčku 49. miesto. Z nášho regiónu sa do prestížneho výberu L´Equipe dostali ešte Adam Hložek zo Sparty Praha a Iľja Zabarnij z Dynama Kyjev.

„Teším sa z umiestnenia v tomto prestížnom rebríčku. Zvlášť si cením, že som sa tam dostal zo slovenskej ligy, odkiaľ je to podľa mňa ťažšie než z top európskych súťaží, ktoré sú logicky viac sledované. Vnímam to ako motiváciu, stále sa chcem posúvať, pracovať na sebe a byť lepší,“ povedal David Strelec, ktorý na informáciu, že je medzi 50 najlepšími mladými hráčmi sveta, reagoval sebe vlastným spôsobom. „Keď som sa prvýkrát dopočul, že som v tomto výbere, tak som sa okamžite zaujímal, na akom som mieste. A hneď som si povedal, že v budúcnosti by som sa chcel posunúť ešte vyššie. Budem robiť všetko pre to, aby som dával góly a bol platný pre Slovan. Základom je, aby som bol zdravý a šťastný, ostatné potom príde. Budem pokračovať v tvrdej práci, aby som dokázal, že som sa medzi najtalentovanejšími mladými hráčmi sveta ocitol právom,“ uzavrel David Strelec.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Veľký zážitok v Lige majstrov pre vaše deti.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.