Úvod Správy Juniori Gála: Prioritou U21 rast našich mladých hráčov

Gála: Prioritou U21 rast našich mladých hráčov

Belasá U21 pred štartom jarnej časti sezóny.

Juniorka ŠK Slovan Bratislava prešla počas zimnej pauzy zmenou názvu, filozofie i hlavného trénera. Po novom sa nazýva U21, jej účelom je poskytnúť viac priestoru mladým hráčom z Akadémie pri prechode do mužského futbalu, a hlavným trénerom sa stal úspešný mládežnícky tréner Vladimír Gála.

Belasá U21 sa pripravuje na Akadémii ŠK Slovan, pričom počas zimy sa v prípravných zápasoch predstavili aj viacerí hráči z ročníkov 2002 či 2003. Aj v kádri na jarnú časť sú viacerí hráči, ktorí vekovo ešte spadajú do dorasteneckej kategórie, a v drese U21 môžu získať neoceniteľné skúsenosti v mužskom futbale.

Naša U21 sa v prvom jarnom zápase stretne v nedeľu o 10:30 s Banskou Bystricou. Na umelej tráve v Akadémii ŠK Slovan čaká na našich mladíkov poriadna výzva, veď vyzvú lídra súťaže.

Viac o belasej U21 prezradil v rozhovore tréner tímu Vladimír Gála.

Čo vám ukázala zimná príprava?

Od prvého tréningu sme sa s kolegami snažili nastaviť tréningový proces tak, aby sme postupnými krokmi odstraňovali nedostatky, ktoré boli viditeľné v jesennej časti. Odstraňovali sme ich každodennou prácou. Veľkú pozornosť sme zamerali na zlepšenie kondičnej stránky, a s tým spojené taktické schopnosti každého hráča. Chcem, aby sme hrali vo vyššom tempe a nasadení, na čo musíme byť pripravení po každej stránke.

Kládli ste viac dôraz na prípravné zápasy a výsledky, alebo na tréningový proces a každodenný rast mužstva?

V príprave sme nekládli dôraz na výsledky. V prvom rade sme chceli nastaviť tréningový proces tak, aby každý hráč mal príležitosť zlepšovať sa, čo sa nám myslím si aj podarilo. Všetci hráči vedia o tom, aké majú nedostatky, no dôležité je, že vedia aj to, ako sa môžu zlepšovať či už individuálne alebo tímovo. Môžu rásť po kondičnej i technicko-taktickej stránke. Sú to všetko ešte mladí hráči, viacerí vekom dorastenci, a je na nich, ako využijú svoj potenciál. Ich individuálny rast je pre mňa veľmi dôležitý. Som presvedčený, že postupne sa dostavia aj výsledky.

Ukázali sa v príprave potenciálni lídri omladeného tímu?

Mužstvo je veľmi mladé, doplnené končiacimi hráčmi z U19. Chceme to postaviť na kolektívnom poňatí, každý hráč musí mať pocit, že je pre tím dôležitý, no zároveň by mal zostať sám sebou s osobnou a kolektívnou zodpovednosťou. Keď sa toto podarí, prirodzene vzídu lídri a individuality. Pre mužstvo bude samozrejme prospešné, ak na zápasy prídu aj hráči z A-tímu, pretože naši mladíci popri nich herne rastú.

Môžete ešte priblížiť cestu, ktorou ste sa pri projekte U21 vydali?

Som presvedčený, že sme na správnej ceste, no chce to čas a trpezlivosť. Len trpezlivosťou a dôverou môžeme rozvíjať a kreovať hráčov v ich futbalovej kariére. Našou prioritou je vychovávať hráčov pre profesionálny futbal. Hráči, ktorí sú v kádri, majú šancu ukázať sa a presadiť sa. Sú medzi nimi viacerí mladíci z ročníkov 2002 či 2003, ktorí budú dostávať príležitosť aj v zápasoch.

S akými ambíciami vstúpite do jarnej časti?

Som realista a viem, kde sa tabuľkovo nachádzame. Pre nás všetkých je to výzva ukázať sa a prezentovať sa výkonmi, po ktorých budeme môcť konštatovať, že sme na správnej ceste. Chceme, aby hráči výkonnostne rástli, prejavili sebavedomie i radosť z hry. Pochopiteľne, v každom zápase pôjdeme za víťazstvom. Pre týchto mladých hráčov je to výborná súťaž na ich futbalový rast a bude len na nich, ako ju využijú.

Čo očakávate od prvého zápasu s Banskou Bystricou?

Čelíme lídrovi súťaže, máme rešpekt, no nie strach, pretože vždy chceme uspieť. Môže to byť veľmi dobrý druholigový zápas a bolo by nesmierne povzbudzujúce, ak by body zostali doma.

 

 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.