Úvod Správy Tehelné pole Teodor Reimann by dnes mal 100 rokov

Teodor Reimann by dnes mal 100 rokov

Navždy česť a sláva našej legende.

Dnes, v stredu 10. februára 2021, si pripomíname nedožité sté narodeniny legendárneho Teodora Reimanna. Populárny brankár sa zapísal do histórie unikátnym spôsobom – počas aktívnej kariéry hrával na vrcholovej úrovni futbal i hokej.

Teodor „Dodo“ Reimann bol na futbalovom ihrisku brankár, na ľadovom klzisku útočník. Rodák zo Zvolena bol spätý s Tehelným poľom a Slovanom, kde zanechal stopu vo futbalovom i hokejovom klube. V belasom drese chytalo veľa výborných brankárov, no Teodor Reimann patril k tým najúspešnejším a mimoriadne obľúbeným. V ankete spomedzi najlepších hráčov storočia ho fanúšikovia zaradili do prvej dvadsiatky. Bol svojský, štýlový brankár, nepotrpel si na robinzonády, využíval však prvky z hokeja a v bráne bol mimoriadne obratný a predvídavý. Už v tom čase dokázal dirigovať obranu a výborne čítal hru, mnohé akcie zastavoval ďaleko v poli.

V Slovane Bratislava získal tri československé tituly (1949, 1950, 1951), na Tehelnom poli chytal nepretržite takmer 10 rokov. V belasom odchytal 176 zápasov, posledný ligový odohral na jeseň 1954. Na Slovensku bol brankárskou jednotkou, pripísal si celkom 19 reprezentačných štartov (z toho 5 už v reprezentácii Československa). V bráne bol pri pamätných triumfoch belasých nad Derby County či Ferencvárosom. Populárny „Dodo“ bol idolom mnohých mladých brankárov a športovcov, vo svojej knihe naňho spomínal aj Vladimír Dzurilla, ktorý od neho ešte na starom Tehelnom poli čerpal inšpiráciu.

Teodor Reimann bol úspešný aj počas hokejovej kariéry. V hokejovom Slovane bol útočníkom, pričom v reprezentácii si pripísal 14 štartov.
Aj po skončení aktívnej kariéry zostal verný športu, trénoval vo viacerých kluboch. Navždy nás opustil v auguste 1982.

Navždy česť a sláva pamiatke Teodora Reimanna.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.