Úvod Správy Prípravné zápasy Zvládli sme to ako tím

Zvládli sme to ako tím

Hlasy hráčov po zápase so Šachtarom Doneck.

Belasí postupne ladia formu na štart jarnej časti a v predposlednom prípravnom zápase dosiahli premiérové víťazstvo v roku 2021. A bol to veľmi cenný triumf, veď sme zdolali tím, ktorý v tejto sezóne v Lige majstrov dvakrát zvíťazil nad Realom Madrid.

Zápas so Šachtarom bol špecifický pre Jurija Medveděva a Matúša Ružinského. Jurij sa objavil na ihrisku prvýkrát od októbra minulého roka, Matúš premiérovo v príprave odchytal celý duel a pripísal si čisté konto. Čo Jurij a Matúš povedali po stretnutí?

Jurij Medveděv: „Víťazstvo si veľmi ceníme. Šachtar ma výborný tím a skvelé individuality, pracovali rýchlo s loptou. My sme zahustili stred, oni sa nás snažili zaskočiť kolmicami za obranu či do šestnástky. Zachytili sme tam veľa lôpt a zablokovali veľa striel, ako tím sme to zvládli jednoducho super. Samozrejme, je to príprava, no triumf nad Šachtarom ako pravidelným účastníkom Ligy majstrov má svoju váhu. Opäť sme sa presvedčili, že môžeme hrať aj s európskymi tímami, verili sme si a išli si po víťazstvo. Uspeli sme vďaka skvelému tímovému výkonu, takto treba ďalej pokračovať.

Čakanie na návrat bolo dlhé. O to som radšej, že som mohol odohrať aspoň tých približne 30 minút. Posledný týždeň som trénoval naplno, no tréning a zápas sú dve odlišné veci. Cítil som sa dobre a teším sa, že som späť. V závere som síce nepríjemne dopadol zo vzduchu na ihrisko, trochu som sa aj zľakol, ale našťastie je všetko v poriadku.“

Matúš Ružinský: „Myslím si, že za všetkých môžem povedať, že víťazstvo nad takým súperom ako Šachtar je úžasné a chutí ešte lepšie aj vďaka tomu, že sme ako mužstvo udržali čisté konto. Dnes to bolo celé o tíme a prístupe k zápasu. Vzadu sme veľmi dobre a intenzívne komunikovali, kričali sme si, kam sa má kto posunúť a čo má spraviť. Nemohli sme si dovoliť veľmi otvárať hru, tímy ako Šachtar dokážu v sekunde zmeniť tempo hry. Museli sme byť trpezliví a vyčkať na správny okamih, čo nám vyšlo. Mali sme aj ďalšie dobré šance, no podstatné je, že sme jednu využili a zvíťazili. Veľmi sa tešíme, takéto zápasy s mužstvom, ktoré dvakrát zdolalo Real Madrid, nehráte každý deň.

Úprimne poviem, že mi nebolo všetko jedno. V bráne som cítil veľkú zodpovednosť. Je fakt, že v poslednom období trénujem so sebazaprením, čiže zdravotne to nebolo úplne ideálne. Na druhej strane, v zápase to človek až tak nevníma a tam sú našťastie myšlienky inde. Pre mňa bol aj tento zápas obrovskou výzvou a som vďačný celému tímu za to, ako sme k tomu spoločne pristúpili a spoločne to zvládli.“

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?
S kým v treťom kvalifikačnom kole?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.