Úvod Správy Prípravné zápasy Viac pozitív než negatív

Viac pozitív než negatív

Hodnotenie trénera Darka Milaniča po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – Górnik Zabrze (2:2).

Darko Milanič: „Myslím si, že sme videli dobrý zápas. Mali sme určitú predstavu o tom, ako sa na ihrisku prezentovať. Od úvodu sme ju dokázali plniť, na góly sme síce čakali dlhšie, no v prvom polčase sme predsa len dokázali dvakrát skórovať. Po dlhšej zápasovej odmlke ma potešil dobrý prístup, správne mentálne nastavenie hráčov, pekné akcie smerom dopredu a nula po prvom polčase. Cez prestávku a v druhom polčase sme urobili viacero zmien. Do druhého dejstva sme nevstúpili tak dobre, naopak, v záverečnej fáze zápasu tam opäť boli vydarené akcie. Na prvýkrát po dlhej pauze bez zápasu to dnes bolo v poriadku. Budeme však ďalej pracovať na zlepšovaní sa a odstraňovaní nedostatkov v našej hre. Celkovo však bolo v našom výkone viac pozitív než negatív.

Splnili sme, čo sme mali naplánované. Niektorí hráči aj vzhľadom na tréningovú záťaž v úvodných dvoch týždňoch prípravy odohrali viac minút, iní menej, no dôležité bolo, že sme čas na ihrisku využili dobre. Nikto sa nezranil, čo je tiež pozitívne. Čelili sme tímu s agresívnym poňatím hry a vysokým napádaním, s ktorým sme sa museli popasovať. V nedeľu ráno odlietame do Turecka, kde budeme pokračovať v tvrdej drine a našom pláne na to, ako sa ďalej zlepšovať.“